• Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
  • Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!
image

Poznańska młodzież bardziej zbilansowana!

10 listopada 201912-

Za nami pierwsza konfrontacja z aktualnym Mistrzem Polski juniorek starszych drużyną ENEA AZS II Poznań, kto nie był niech żałuje!

W sobotnie popołudnie 9 listopada 2019 r. po dwóch tygodniach wróciły na aleksandrowski pakiet nasze najstarsze Basketki :)  prowadzone przez sztab trenerski Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński i Tomasz Grzeszczakowski zmierzyły się z poznaniankami, które po części ogrywane w BLK (Liliana Banaszak, kapitan Marta Nowicka, Aleksandra Piasecka, Weronika Piechowiak, Karolina Stefańczyk, Marta Wdowiuk), miały sprawdzić nasz Dream Team Sreberek i dać odpowiedź na pytania; czy Basketki "podniosły się" po dwóch fatalnych porażkach i ile nam brakuje do lutowej walki o medale?!

Dziś przegraliśmy, ale schodziliśmy do szatni z podniesionymi głowami! wreszcie zobaczyliśmy determinację, zaangażowanie i wolę walki, takiej postawy oczekujemy w każdym spotkaniu! Dziękujemy <3

Od pierwszych minut trwała zacięta walka z wymianą ciosów, detale (szczegóły) zadecydowały, że przegrywamy pierwszą kwartę 16:18. Obraz gry w drugiej części spotkania nie ulega zmianie, ponownie trwa zacięty bój o każdą piłkę, ale to poznanianki schodzą na długą przerwę z zapasem 7 oczek (35:42)!

W III kwarcie ponownie gonimy za gośćmi, ale oni skutecznie odpierają ataki, a ich grę ustabilizowała kapitan Marta Nowicka (14 pkt.), dodatkowo wywierając skutecznie presję na naszych rozgrywających (Natalia Łopińska 12 strat, Katarzyna Szpera 1). W efekcie poznanianki dokładają kolejne 4 pkt. do swojej przewagi!

I kiedy wszyscy zgromadzeni w Hali Sportowej SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu myśleli, że rywalizacja młodzieży aleksandrowskiej i poznańskiej już się zakończyła, Basketki walczą do końca! W drugiej minucie ostatniej kwarty spotkania przy stanie 54:68 odradzamy się po udanej kontrze Kamili Nawrockiej (2 pkt., 1 asysta, 1 strata, 1 przechwyt, eval 0) i odnotowujemy run 11:0! Determinacją i obroną na całym placu doprowadzamy do chaosu w obronie AZS-u zbliżając się na trzy oczka 65:68! :)

Niestety za sprawą MVP tego spotkania Marty Wdowiuk (28 pkt.) pryskają nadzieje na odniesienie zwycięstwa! :( dziś bardziej zbilansowana drużyna poznańska zasłużenie wygrywa, ale pokazała kierunek pracy naszego Dream Team-u Sreberek - opanowanie emocji, radzenie sobie ze stresem i press-em na naszych rozgrywających ("mózgów drużyny"), przecież 12 strat pierwszej jedynki, to naprawdę bardzo dużo! :( oczywiście Natalka oddaje 11 asyst, ale w kluczowych momentach musi sobie poradzić z emocjami! Ciągła praca w celu poprawienia obrony i zdecydowana poprawa rzutów z półdystansu i dystansu! To wszystko przed nami!      

Gratulując ekipie trenerów Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego pochwalmy aleksandrowską młodzież, która zagrała wreszcie na poziomie przypominającym poprzedni sezon, to nic, że zostałyście "odmłodzone" średnia wieku historyczna 18,11, to nic, że powoli się rozkręcacie, wybaczymy Wam :) cel jest jeden medal Mistrzostw Polski juniorek starszych i młodszych! a dziś pokazałyście, że po wzmocnieniach Basketek z SMS PZKosz Łomianki jesteście w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem w Polsce, Z KAŻDYM! Dziękujemy <3


Dziś na wyróżnienie zasługuje cały zespół, ale indywidualnie doceniamy "pitbulla z pięknym uśmiechem" Martynkę Janusz (4 pkt., 2 zbiórki, 1 asysta, 4 przechwyty, eval 4), która oddaje w każdym spotkaniu serducho, tyrając w obronie! Brawo Bobas <3 Aleksandra Lorenz wraca do drużyny z przytupem (16 pkt., 1 zbiórka :(, 5 strat :( i eval 10), Katarzyna Szpera (3 pkt., 3 zbiórki, 3 asysty, 1 strata, 2 przechwyty i eval 7) duży postęp jeśli chodzi o wyprowadzanie piłek i jak zawsze aktywna w obronie! :) Natalia Łopińska (8 pkt. 1x3, 2 zbiórki, 11 asyst!, 12 strat, 7 przechwytów, 1 blok i eval 10) najdłużej na parkiecie ze wszystkich Basketek, aktywna i w ataku i w obronie, "ciągnęła" grę naszej drużyny! kapitan Martyna Leszczyńska (25 pkt., 13 zbiórek, 4 asysty, 2 straty, 2 przechwyty, eval 36!), "królowa pomalowanego" zdominowała pole trzech sekund i za to czapki z głów, ale drużyna bardzo potrzebuje Ciebie również w obronie!  

VI kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ENEA AZS II Poznań 68:79 (16:18, 19:24; 19:23, 14:14) statystyki, tabela.  

Za tydzień pauza, zasłużony wypoczynek dla naszych Sreberek, ale jeszcze przed nimi środowe spotkanie (13.11.2019 r. godz.18.00) z zapleczem ekstraklasowym, bydgoską młodzieżą - KS Basket 25 Bydgoszcz! Serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej SP 1 ul. Waryńskiego 22/26!

GO BASKET GO!