• Wskakujemy na fotel lidera U-22!

Wskakujemy na fotel lidera U-22!

28 listopada 201812-

Nietypowo, bo we wtorkowe popołudnie zmierzyliśmy się z bardzo ambitnie walczącą drużyną z Bydgoszczy prowadzoną przez trenera Piotra Kulpekszę, niepokonanym liderem rozgrywek juniorek starszych U-22...

Przypomnijmy formuła rozgrywek wygląda następującą, z uwagi na małą ilość drużyn występujących strefa kujawsko-pomorsko-łódzka łączy się i rozgrywa spotkania w formie "mecz-rewanż" - do rozgrywek przystąpiły z woj. kujawsko-pomorskiego Basket 25 Bydgoszcz (ubiegłoroczny finalista Mistrzostw Polski IV miejsce), MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (również ubiegłoroczny finalista - VII miejsce) oraz MMKS Katarzynki Toruń (półfinalista MP), województwo łódzkie reprezentuje niestety tylko nasza drużyn UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki!

Już pierwszy pojedynek tych drużyn z początku listopada, był bardzo zaciętą konfrontacją, gdzie o sukcesie bydgoszczanek (69:63) zadecydowała wysoka skuteczność rzutów dystansowych, aż osiem trafień. Rewanż w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu rozpoczął się po myśli podopiecznych sztabu trenerskiego UKS-u Basket - Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta, po pięciu minutach prowadziliśmy 11:5 :) Ambitnie walczące bydgoszczanki nie poddały się, wręcz przeciwnie w dwóch kolejnych minutach odrabiają straty, a motorem napędowych, była kapitan, była Basketka Paulinka Niedziółka (19 pkt. 3x3)! Od siódmej minuty trwała zacięta rywalizacja, punkt za punkt, by ostatecznie Basketki wygrały pierwszą odsłonę 22:20...

W kolejnej kwarcie wreszcie zagraliśmy zbilansowaną grę w obronie i ataku, a rytm gry nadawała Natalia Łopińska (11 pkt. 1x3), która raz za razem rozdawała pass-y otwierające drogę do kosza! Wreszcie "przebudza" się SMS-ianka klasy II Klaudia Kozłowska (23 pkt.) nasza liderka indywidualnych zdobyczy punktowych skutecznie penetrowała obronę przeciwniczek, wykorzystując swoje atuty, parametry wzrostowe, szybkość i spryt! ale podkreślmy wszystkie Basketki dały impuls, w obronie, bądź w ataku, rozegrały bardzo dobrą kwartę! Brawo WY :)

Wygrywając drugą część różnicą 13-punktową zamknęły kwestię odrobienia sześciopunktowej straty z pierwszego spotkania!

Po przerwie wróciliśmy na parkiet, gdzie w trzeciej, jak i w czwartej odsłonie trwała bardzo zacięta rywalizacja punkt za punkt, ponownie przyjezdne pokazały charakter wojowniczek, ale aleksandrowskie koszykarki wytrzymały napór bydgoszczanek i w pełni kontrolowały przebieg spotkania!

Kolejne wyróżnienie za aktywną grę w obronie i ataku przyznajemy SMS-iance klasy II o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim Martynie Janusz (15 pkt.) jej "odlotowa" ostatnia kwarta, gdzie przełamując swoje słabości w bardzo efektowny sposób zdobywa 9 oczek przejdzie do historii - od łez do uśmiechu! Brawo "Bobas" :)

Na kolejne słowa pochwały zasługują odblokowująca się Klaudia Dudek (14 pkt.) rekord sezonu 2018/2019! Bardzo cieszy przełamanie "Dudi", tak trzymaj :) nie możemy nie zauważyć debiutu w rozgrywkach juniorek starszych SMS-ianki Bianki Bałwas (7 pkt.), która zbilansowaną grą w obronie i ataku zasługuje na duże brawa! również Marlena Papuga (4 pkt.) zdobywa pierwsze minuty w debiucie U-22 sezonu 2018/2019, ambitnie walcząc pod tablicami! Brawo WY :)

Dziś wszystkie Basketki występujące na parkiecie zasługują na wielkie docenienie za momentami bardzo dojrzałą grę, która potwierdza słuszność ogrywania młodzieży w rozgrywkach pierwszoligowych oraz drugoligowych, bezcenne doświadczenie przekładające się na postawę podczas spotkań juniorek starszych i młodszych! Gratulacje dla całego Team-u, powoli widzimy, obiecany przez trenerów "TEAM SPIRIT", co to będzie się działo, kiedy po kontuzjach wrócą kolejne Basketki :) właśnie... :( do grona kontuzjowanych dołączyła Patrycja Krzyszczak (4 pkt.) mamy nadzieję, że to drobny uraz i zaraz "Pati" wróci do drużyny, czego jej serdecznie życzymy!

Dziękujemy ambitnym bydgoszczankom za walkę, do zobaczenia na turnieju strefowym, którym organizatorem, będzie prawdopodobnie ekipa trenera Piotra Kulpekszy!

Po wygranej obejmujemy fotel lidera rozgrywek najstarszej grupy młodzieżowej, co potwierdza ciężką, dobrą pracę sztabu trenerskiego, w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Mieście Sportu, dziękujemy WAM :)

IX kolejka rozgrywek juniorek starszych U-22

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Basket 25 Bydgoszcz 91:68 (22:20, 23:10; 20:17, 26:21) statystyki, tabela.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały tylko dwie kolejki, gdzie 5 grudnia pojedziemy do Bydgoszczy zmierzyć się z drużyną MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, a 19-go również w meczu wyjazdowym zagramy z ekipą MMKS Katarzynki Toruń! Trzymamy mocno kciuki :)