• Dream Team U-19 podbija Bydgoszcz <3

Dream Team U-19 podbija Bydgoszcz <3

12 października 202112-

Uzdolnione uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu miały zagrać we wtorek z pierwszą ekipą ŁKS KK Łódź, ale niestety spotkanie zostało przełożone... oczywiście zareagowaliśmy i "polecieliśmy" do Bydgoszczy :) przy okazji serdecznie dziękujemy Ferajnie MUKS-u za pomoc!

Po przekonywującym meczu inauguracyjnym (34:97), nadszedł czas na walkę z niepokonanym liderem rozgrywek juniorek starszych drużyną MUKS WSG Suprvis Bydgoszcz. Przypomnijmy i wyjaśnijmy w kilku słowach nurtujące pytania Kibiców/Rodziców - "dlaczego SMS-ianki muszą jeździć do Bydgoszczy... z uwagi na wystawione tylko dwie drużyny z Bydgoszczy (MUKS oraz Basket 25) dużym zaskoczeniem jest brak ekipy z Torunia, które reprezentują województwo kujawsko-pomorskie zgodnie z umową Okręgów kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, województwo mające poniżej 3 zespołów reprezentujących w danej kategorii wiekowej musi być połączone z drugim tworzącym Strefę kujawsko-pomorsko-łódzką. Dlatego drużyny bydgoskie i łódzkie podróżują w sezonie 2021/2022 w kategorii U-19 :)

Wróćmy do środowej rywalizacji, bydgoszczanki prowadzone przez duet trenerski Krzysztof Janik&Piotr Fedder, miały na swoim koncie dwa zwycięstwa, a w ostatniej kolejce po zaciętym spotkaniu wygrały z drużyną ŁKS KK Łódź (60:61), więc przystępowały do meczu z SMS-iankami pewne swoich umiejętności...

I kwarta

Już w pierwszej odsłonie aleksandrowianki pokazały "pazurki", mocna obrona potwierdza znaczną poprawę, w tym bardzo ciężkim elemencie koszykarskim, dobra skuteczność rzutowa i mamy efekt 10:24!

II kwarta

W kolejnej odsłonie Basketki pozwoliły na dużo młodszym bydgoskim koleżankom, które ambitnie powalczyły w całym spotkaniu, ale pod kontrolą podopiecznych trenerów Adama&Sebastiana. Schodzimy na przerwę przy wyniku 25:49...

III kwarta

W trzeciej odsłonie sztab trenerski uzdolnionych SMS-ianek wypróbowywali następne układy obronne i w grze ofensywnej. Pełna rotacja składem przyniosła zasłużone efekty, wygrywamy kwartę - 9:21...

IV kwarta

W ostatnich dziesięciu minutach ponownie pozwoliliśmy bydgoszczankom na zdobywanie łatwych punktów, ale spokojnie kończymy mecz, który przesuwa aleksandrowskie koszykarki na II miejsce w ramach rozgrywek juniorek starszych U-19!

Serdecznie dziękujemy za walkę młodszym bydgoszczankom, a Basketkom gratulujemy zwycięstwa <3

III kolejka rozgrywek juniorek starszych U-19 13.10.2021 r. godz. 16.45 Hala ZS nr 7 ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 48:90 (10:24, 15:25; 9:21, 14:20) statystyki, tabela.

Powrócimy do Bydgoszczy już za tydzień, by tym razem zmierzyć się z drugą drużyną reprezentującą Okręg kujawsko-pomorski - KS Basket 25 Bydgoszcz. Startujemy o godzinie 16.00! Trzymajcie kciuki!