• Basketki wywalczyły awans do Wielkiego Finału MP U-22K!

Basketki wywalczyły awans do Wielkiego Finału MP U-22K!

05 lutego 201712-

Team P&P trenerów Piotra Neydera i Piotra Wolfa po znakomitej trzydniowej postawie sportowej, w rewelacyjnej atmosferze wywalczył awans do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22K! Przypomnijmy trzeci raz z rzędu! Brawo!

W ostatnim dniu zmagań półfinałowych grupy III aleksandrowianki zmierzyły się z gospodyniami turnieju drużyną Politechniki Gdańskiej, która tak jak Basketki wygrała swoje piątkowe i sobotnie pojedynki! Niepokonane drużyny stoczyły bitwę o pierwsze miejsce w trzeciej grupie!

Od pierwszych minut rywalizacji, ton i rytm wyznaczały podopieczne trenerów P&P, niezwykła rozgrzewka przygotowana przez dr Piotra Wolfa zdała egzamin, a "nakręcone" aleksandrowianki zasłużenie wygrywają pierwszą odsłonę 14:19!

W kolejnych dziesięciu minutach pojedynku Pomorza kontra Centrum trwa zbilansowana gra Basketek w obronie i ataku, gdzie na efekty nie trzeba było długo czekać! Do szatni schodzimy przy wyniku 30:43!

Po przerwie do głosu dochodzą gospodynie, które ambitnie walczyły o zniwelowanie przewagi, ale nie tym razem, dziś rewelacyjnie zmotywowany Team P&P skutecznie odpierał ataki gdańszczanek i inteligentnie "kąsał" udanymi akcjami! Kończymy kwartę numer III przy wyniku 45:56!

Ostatnie dziesięć minut, to ponownie inteligentne odpieranie ataków drużyny Politechniki Gdańskiej, by ostatecznie cieszyć się z trzeciej wygranej w turnieju półfinałowym MP U-22K, zapewniające pierwsze miejsce w grupie III! Gratulacje!

Statystyki spotkania; punkty po stratach 24:21 (Gdańsk:Alex), punkty spod kosza 24:34, punkty drugiej szansy 2:11, punkty po szybkim ataku 10:16, najwyższe prowadzenie 0:17, najwyższa seria punktowa 7-0 (14-19) 9-0 (5-15), zmiany prowadzenia 0, remisy 1, punkty zmienników 9:14, czas prowadzenia 00:00 Gdańsk do 39:24 Alexa!

Nagrody indywidualne zdobyły nasz środkowe;

MVP turnieju półfinałowego w Gdańsku zdobyła Martyna Leszczyńska, a MVP drużyny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki Weronika Telenga kpt.! Gratulujemy, ale pamiętajmy sukces to gra całego Team-u, który postawą w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej wzbił się na wyżyny pokazując niewiarygodny potencjał każdej z Basketek! BRAWO dla całego Team-u UKS-u! to jest to, właśnie budowanie wspaniałej atmosfery, która "niesie" do sukcesów sportowych! Dziękujemy!

Bezapelacyjny awans do pierwszej ósemki juniorek starszych w Polsce napawa wielkim optymizmem, a przeciwniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, Gdyni, Łodzi, Poznania, Gdańska, Wołomina i Bydgoszczy już dziś mogą "drżeć" z niepokoju przez Basketkami z Aleksandrowa Łódzkiego! :) gratulujemy wszystkim ośrodkom za awans do elity polskiej koszykówki młodzieżowej, a pokonanym dziękujemy za ambitną walkę!

1/2 MP U-22K grupa III

Politechnika Gdańska - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 53:69 (14:19, 16:24; 15:13, 8:13) statystyki, tabela.