• Basketki powoli wracają do zdrowia...

Basketki powoli wracają do zdrowia...

22 lutego 202012-

Dziś wracające po chorobach ambitnie walczące Basketki nie były w stanie utrzymać zbilansowanej gry w ataku i obronie przez cztery kwarty :( "oddajemy" zwycięstwo w ostatniej kwarcie!

W sobotnie przedpołudnie aleksandrowskie koszykarki zmierzyły się z niepokonanym liderem rozgrywek kadetek U-16 drużyną Widzewa Łódź prowadzoną przez trenerkę Annę Choderę, ale niestety nie zdążyliśmy wyzdrowieć i zaczęło się od braku zaangażowania w obronie i bezsilności w ataku, w efekcie otwieramy spotkanie na szczycie wynikiem 0:10 :(

Na szczęście podopieczne trenerek Marzeny Głaszcz i Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej i trenera Michała Sagana ogarniają się i łapią kontakt z koleżankami z Łodzi, pierwsza odsłona kończy się wynikiem 15:19. W drugiej kwarcie wreszcie powoli Basketki rozkręcają się, ale niestety widoczna przerwa w treningach, gdzie martwił brak ruchu i granie statyczne - "na chodzonego" :( odrabiamy 1 oczko...

Po dłuższej przerwie, kiedy chwilę wypoczęły widać było zaangażowanie, ciut lepsza obrona i poprawiona skuteczność rzutowa pozwala na odrobienie kolejnych trzech punktów! Niestety, był to max dla naszych ambitnych koszykarek, które zgasły wraz z gwizdkiem kończącym przedostatnią odsłonę :(

W ostatnich dziesięciu minutach istniały tylko widzewianki, które wykorzystywały każdy błąd w obronie Basketek, a "pudła" spod samego kosza nie mogły dać zwycięstwa w dniu dzisiejszym!

Gratulujemy łodziankom wygranej i to one, będą gospodyniami Turnieju Strefowego, w którym mamy nadzieję wystąpimy już w formie i w pełnym składzie!

Dziękujemy Basketkom z Miasta Sportu i Pabianic za ambitną postawę <3

IV kolejka rozgrywek kadetek U-16

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Widzew Łódź 62:69 (15:19, 17:16, 17:14, 13:20) statystyki, tabela

Niestety nie ma czasu na odpoczynek i regenerację, już w środę 26.02.2020 r. o godzinie 16.30 spotkanie wyjazdowe z drużyną ŁKS KK Łódź. Zagramy w Hali Zatoki Sportu przy Al. Politechniki 10. Trzymamy mocno kciuki!