• Dream Team U-19 wskakuje na fotel lidera! <3
image

Dream Team U-19 wskakuje na fotel lidera! <3

20 października 202112-

W mijającą środę podopieczne trio sztabu trenerskiego - Adam Rajkowski&Sebastian Karalus&Konrad Talarkiewicz ponownie wyruszyli do Bydgoszczy, by tym razem zmierzyć się z ekipą - KS Basket 25 prowadzoną przez trenerkę Katarzynę Żołądkiewicz...

Wszystko wskazywało na przewidywalny przebieg na parkiecie Zespół Szkół Nr 5 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 13 w Bydgoszczy, ale dziś aleksandrowski sztab przyjechał, bez trzech podstawowych SMS-ianek - kapitan Alicji Jarząb, Aleksandry Rok oraz Oliwii Trzymkowskiej, stawiając wyżej poprzeczkę pozostałym Basketkom!

Czy wywiązały się z założeń taktycznych i godnie zastąpiły odpoczywające aleksandrowianki, zapraszamy do skrótu wydarzeń?

I kwarta

Zdecydowane i zmotywowane aleksandrowianki od pierwszych minut przejęły inicjatywę i zdominowały grę podkoszową oraz na obwodzie (pięć celnych rzutów dystansowych). Lecz ambitne gospodynie nie poddały się, oj nie...

Kończymy pierwszą część wynikiem 12:25! 

II kwarta

To pstryczek dla naszych uzdolnionych koszykarek, które pewne siebie, niestety fatalnie broniły i pozwoliły na zdecydowanie za dużo bydgoszczankom! Na długą przerwę schodzimy przy wyniku 35:43!

III kwarta

Po reprymendzie sztabu trenerskiego z Miasta Sportu SMS-ianki biorą się wreszcie do większego zaangażowania w obronie, o której niestety "zapomniały" w II kwarcie. Większa aktywność i poświęcenie Basketek natychmiast przekłada się na zdobycze punktowe Basket-u 25, tylko dziesięć oczek daje większy oddech i większą kontrolę!

Wygrywamy trzecią odsłonę różnicą 7 pkt. (10:17). 

IV kwarta

Właśnie w ostatnich minutach pokazujemy dojrzałość z wykorzystaniem przewagi fizyczności, zmęczone bydgoszczanki nie potrafiły się przebić przez szczelną obronę, a kontra za kontrą powiększała przewagę, a na potwierdzenie w pierwszych minutach odnotowujemy run 17:0!  

Przesyłam podziękowania bydgoskiej drużynie za walkę, a SMS-iankom klas II,III Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim gratulujemy znakomitej postawy i zbilansowanej gry w ataku i obronie, dziś pokazałyście i udowodniłyście, że każda z Was może śmiało dokładać cegiełkę do końcowego sukcesu Dream Team-u juniorek starszych!

Brawo WY <3 DZIĘKUJEMY <3 


V kolejka rozgrywek juniorek starszych U-19 godzina 16.00 Hala ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 13 w Bydgoszczy

KS Basket 25 Bydgoszcz - UKS Basket 25 Aleksandrów Łódzki 58:83 (12:25, 23:18; 10:17, 13:23) statystykitabela

Wyjazd do Bydgoszczy zakończył dalekie podróże juniorek starszych, za tydzień powalczymy w derbowym pojedynku z drużyną Widzewa Łódź, startujemy o godzinie 17.45 w środę 27.10.2021 r. w Hali MOSiR Łódź przy ul. Małachowskiego 5/7. Pojedynek z łodziankami zamknie rywalizację październikową U-19. Trzymamy mocno kciuki <3

GO BASKET GO!