• Rozpoczęliśmy udział w Półfinale Mistrzostw Polski U-17K od ZWYCIĘSTWA! <3
image

Rozpoczęliśmy udział w Półfinale Mistrzostw Polski U-17K od ZWYCIĘSTWA! <3

29 marca 202212-

W znakomitych humorach rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie Turnieju Półfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-17 grupy IV, których gospodarzem jest drużyna MUKS WSG Supravis Bydgoszcz :)  

W czterech miasta rozgrywane, są Turnieje 1/2 MMP U-17K - Krakowie, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim oraz wspomnianej Bydgoszczy, gdzie znalazła się Reprezentacja UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki! Szesnaście drużyn w przez trzy dni walczyć, będzie o udział w elitarnym gronie "best&best" ośmiu najlepszych ośrodków szkolenia młodzieży w Polsce!

SMS-ianki klas I oraz II o profilu koszykarskim zmierzą się z trzema drużynami - jak wspomnieliśmy wcześniej z gospodarzem, Liderem Biofarm Swarzędz oraz MKS Truso Elbląg.

W pierwszym dniu w spotkaniu otwarcia Turnieju Półfinałowego grupy IV zmierzyły się drużyny ze Swarzędza i Elbląga, gdzie po zaciętym boju ostatecznie lepsze okazały się swarzędzanki, które pokonują młodsze koleżanki z warmińsko-mazurskiego - (57:44) - tutaj.  

Zaraz po pierwszym spotkaniu na parkiet ZS nr 7 przy ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy wybiegły Basketki i gospodynie, dwie drużyny ze Strefy Kujawsko-pomorsko-łódzkiej, które już spotkały się w sezonie 2021/2022, właśnie podczas Finału Turnieju Strefowego i na tym samym obiekcie, gdzie lepszy okazał się Dream Team U-17 z Miasta Sportu, wówczas pokonujemy bydgoszczanki (75:87) - tutaj. Wówczas obydwie drużyny postawiły na atak, o czym świadczy wynik spotkania, a wymiana ciosów trwała od pierwszej do ostatniej minuty!

Dziś SMS-ianki zbilansowały grę w ofensywie i defensywie, dopiero w ostatniej minucie trzeciej kwarty, gdzie postawiona "strefa" przynosi zamierzone efekty! 

Ambitne gospodynie prowadziły grę od pierwszej minuty i odskakują na 5 oczek, na szczęście "wrzucamy drugi bieg" w kolejnej odsłonie, w której wykorzystujemy przewagę fizyczną nad młodszymi koleżankami z Bydgoszczy. Odrabiamy straty i wychodzimy na prowadzenie 2 punktowe... 

Druga połowa rozpoczyna się od wymiany ciosów, ale niestety ponownie oddajemy pole gospodyniom od szóstej minuty :( osiem punktów z rzędu bydgoszczanek podcina skrzydła SMS-iankom, które jak wspomnieliśmy wcześniej łapią rytm i zaczynamy grać swoje! <3 

W ostatniej części zaczynamy wykorzystywać przewagę fizyczności...

Ostatecznie po bardzo zaciętej rywalizacji zdobywamy Bydgoszcz! <3 

Dziękujemy podopiecznym duetu Krzysztof Janik i Piotr Fedder za bardzo ambitną postawę, a Basketkom z Miasta Sportu gratulujemy pierwszej wygranej, przybliżającej nas do Wielkiego Finału! <3

MVP spotkania wybrano aleksandrowiankę - Aleksandrę Stasiełowicz <3 Brawo TY!  

    

Turniej Półfinałowy MMP U-17K 1.04.2022 r. godz.17.45 Hala ZS nr 7 ul. Waryńskiego 1 Bydgoszcz

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 78:70 (17:22, 20:13; 19:25, 22:10) statystyki, tabela.

Jutro zapowiada się hit grupy IV pojedynek niepokonanych drużyn pierwszego dnia - Swarzędz kontra Miasto Sportu! Startujemy o godzinie 15.30, trzymajcie mocno kciuki <3

GO BASKET GO!