• Dream Team U-17 zbiera bezcenne doświadczenie!

Dream Team U-17 zbiera bezcenne doświadczenie!

04 grudnia 202112-

Kochani sezon 2021/2022, to już szósty rok, kiedy najmłodsze uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim mają szansę na przełamywanie swoich kompleksów w rozgrywkach seniorskich na poziomie II Ligi Kobiet!

Dziękujemy Władzom Powiatu Zgierskiego i Miasta Sportu za możliwość sprawdzania swoich umiejętności uczennic klasy I, II oraz III o profilu koszykarskim, które w bieżącym sezonie przekłada się następująco w rozgrywkach młodzieżowych - juniorki młodsze U-17 cztery spotkania bez porażki z bilansem punktowym +153! Oczywiście liderujemy w rozgrywkach U-17 <3

Tak, tak nasi Kibice mają radość w sercach, a przypomnijmy, że w rozgrywkach seniorskich na poziomie drugoligowym z bilansem 1 wygranej i 6 porażkach zajmujemy dopiero V miejsce w grupie A, ale jak powtarzamy nie wynik jest najważniejszy, a zbieranie bezcennego doświadczenia i wyciągania wniosków z walki z seniorkami! Step by step <3

Przypomnijmy wszystkie założenia przedsezonowe, występy Dream Team-u U-17 w rozgrywkach młodzieżowych i seniorskich mamy wielką nadzieję służą 4 drużynie w Polsce ubiegłorocznego sezonu 2020/2021 juniorek młodszych na walkę o medale w tegorocznej edycji! Tego Wam życzymy <3

W IX kolejce zmierzyliśmy się z wymagającym przeciwnikiem, przewyższający SMS-ianki fizycznością, doświadczeniem i umiejętnościami koszykarskimi, ale przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w stolicy, sztab szkoleniowy daje szansę wszystkim Basketkom, które dzielnie walczyły od pierwszej do ostatniej minuty! Jednak musieliśmy uznać wyższość gospodyń, które wygrały 85:64, mowa o zespole - UKS 4 Ursus Warszawa...

I kwarta

Od pierwszych minut młode-gniewne z Miasta Sportu pokazały "pazurki" i mimo przewagi fizyczności, a przede wszystkim doświadczenia warszawianek otwieramy spotkanie po bardzo dobrych dziesięciu minutach wynikiem 17:9! Wśród SMS-ianek coraz mocniejsze akcenty przesyła jedna z najmłodszych aleksandrowianek, pierwszoklasistka SMS-LO Aleksandrów Łódzki Marta Maćkiewicz (12 pkt., 1x3). Brawo WY <3

II kwarta

Niestety w kolejnej odsłonie całkowicie oddajemy pole gościom, którzy bezlitośnie wykorzystują każdy błąd w obronie Basketek :( odrabiają wszystkie straty i wychodzą na 4 pkt. prowadzenie. Na pocieszenie ozdobą drugiej części, były akcje na manewrach Asi Szeklickiej (10 pkt.) wymagające treningi indywidualne pod okiem coach-a Marcina Grockiego przynoszą zamierzone efekty!

Brawo Shaq <3 Brawo Coach!

III kwarta

W trzeciej kwarcie zaczyna się wymiana ciosów i walka punk za punkt, w efekcie mamy remis 14:14! W tej części na wyróżnienie zasługuje Zuzia Trybułowska (10 pkt.). Brawo TY <3

IV kwarta

Ponownie walczymy i toczymy bardzo wyrównane spotkanie, doprowadzając do trzech remisów, ale warszawianki swoim doświadczeniem boiskowym ponownie wykorzystują chwile zawahania w grze obronnej naszych SMS-ianek i ostatecznie wygrywają spotkanie, które mogło być naszym łupem :(

Gratulujemy ekipie trenera Pawła Wojtyły, życząc zdrówka! Basketkom dziękujemy za dobre spotkanie z dobrymi akcjami ofensywnymi i dziś ciut gorszą obroną! Dziękujemy za zaangażowanie i walkę <3

IX kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet 4.12.2021 r. godz.11.00 Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS 4 Ursus Warszawa 59:62 (17:9, 11:23; 14:14, 17:16) statystyki, tabela.

Dream Team U-17 rozegra jeszcze dwa spotkania w starym roku 2021 w ramach rozgrywek drugoligowych, za tydzień pojedziemy do Piaseczna, a w środę 15.12.2021 r. zagramy ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, a w Nowym Roku 2022 poznamy rywali w fazie play-off! Trzymamy kciuki!