• Dobra pierwsza kwarta, to za mało na MUKS!

Dobra pierwsza kwarta, to za mało na MUKS!

05 lutego 202012-

W środowe przedpołudnie podopieczne trenerów Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego, Tomasza Grzeszczakowskiego ruszyły do boju w Mistrzostwach Polski U-22K, które odbywają się w Mieście Gdańsku!

Osiem najlepszych drużyn z Polski (ośrodki z Gdańska, Gdyni, dwa z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Sosnowca, Warszawy oraz Miasta Sportu) podzielone na dwie grupy w pięć dni wyłonią między sobą Mistrza Polski juniorek starszych sezonu 2019/2020!

W pierwszym dniu, w meczu otwarcia Basketki z Aleksandrowa Łódzkiego zmierzyły się z drużyną MUKS Poznań, gdzie dominowały w pierwszej odsłonie (23:10) i nic nie zapowiadało fatalnej końcówki...

Z każdą kolejną odsłoną ambitnie walczące poznanianki odrabiają straty, a ostatnie dziesięć minut, to koszmar dla naszych Sreberek, zaczęło się od zejścia za pięć przewinień najwszechstronniejszej Basketki Aleksandry Pszczolarskiej (15 pkt. 3x3, 8 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt, 2 bloki, eval 18), kilku błędów w obronie i niestety zmory - braku skuteczności w akcjach 100% :(

Gratulujemy poznaniankom, a Basketkom dziękując za dziś, życzymy sił i woli walki w rywalizacji z drużyną Arka Gdynia start godzina 13.45. Trzymamy kciuki!

I dzień MP U-22K

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS Poznań 59:68 (23:10, 14:18; 13:17, 9:23) statystyki

Zapis video spotkania

Wyniki I dnia MP U-22K