• Młodość kontra doświadczenie!

Młodość kontra doświadczenie!

26 stycznia 201712-

W środowe popołudnie nasza reprezentacyjna drużyna dokończyła zaległe spotkanie XV kolejki rozgrywek pierwszoligowych, gdzie w pojedynku derbowym zmierzyliśmy się z drużyną ŁKS SMS Łódź!

Basketki niesione dobrymi informacjami z Warszawy, gdzie odbyło się korzystne losowanie grup półfinałowych Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22, dzielnie walczyły z ogranymi na parkietach ekstraklasowych SMS-iankami z ul. Milionowej. Przypomnijmy młode-gniewne z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego z pierwszą piątką ze średnią wieku 21 lat kontra prawie 29 letnia "wyjściowa" piątka z Łodzi...

Pierwsze siedem minut spotkania nie zapowiadało porażki aleksandrowskich koszykarek, zbilansowana gra w obronie i ataku pozwoliła na równorzędną walkę z doświadczonymi zawodniczkami z Łodzi, ale z każdą kolejną minutą "gasły" Basketki, by ostatecznie pierwszą odsłonę przegrać czteropunktową różnicą - 20:24! Przy słabszej skuteczności rzutowej podopiecznych trenera Piotra Neydera i Edyty Koryzny, w drugiej odsłonie oddajemy pole łodziankom, które systematycznie wykorzystując swoje doświadczenie powiększają przewagę do 11 oczek - 34:45!

Po przerwie ponownie odradzają się Basketki, ale łódzka drużyna prowadzona przez trenerów Elżbietę Nowak i Mirosława Trześniewskiego szybko skontrowała, nie dają szans na odrobienie strat z pierwszej połowy. Kwarta trzecia kończy się wynikiem 47:64!

Ostatnie 10 minut, to szansa dla kolejnych młodych-gniewnych z Aleksandrowa Łódzkiego, które zdobywając bezcenne doświadczenie miejmy nadzieję pomogą drużynie juniorek starszych U-22 na awans do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski! Ostatecznie po mecz młodość kontra doświadczenie musimy uznać wyższość starszych koleżanek z Łodzi, które dzięki ograniu kontrolowały do ostatnich minut wynik spotkania zasłużenie wygrywając 63:89! Gratulując łódzkiej drużynie, dziękujemy za bezcenną lekcję koszykówki! Aleksandrowskim koszykarkom również dziękujemy za ambitną walkę, która obiektywnie wystarczyła na jedną równorzędną kwartę, ale pamiętajmy w miniony weekend zagraliśmy w Poznaniu bardzo trudny ćwierćfinał MP U-22, szczęśliwie awansując do 1/2 MP!

Przed Basketkami "chwila" odpoczynku, by w ostatnim dniu pierwszego miesiąca nowego roku 2017 zmierzyć się w meczu wyjazdowym z drużyną Pomarańczarni MUKS Poznań. Startujemy 31.01.2017 r. o godz.18.15! Trzymamy mocno kciuki! Wyjazd do stolicy Wielkopolski, będzie ostatnim sprawdzianem przed półfinałami Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22, który dla naszych koszykarek odbędą się w Gdańsku! Szczegóły przeczytacie w kolejnych newsach.

XV kolejka I Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ŁKS SMS Łódź (20:24, 14:21; 13:19, 16:25) statystyki, tabela.