• Otwieramy 1&2 MPP  zwycięstwem! <3

Otwieramy 1&2 MPP zwycięstwem! <3

14 stycznia 202212-

W znakomitych nastrojach wracaliśmy późnym wieczorem z Hali ZS nr 8 w Gdyni, gdzie dziś rozpoczął się Turniej Półfinałowy Młodzieżowego Pucharu Polski grupa B <3

Przypomnijmy mierzą się cztery drużyny, gospodynie GTK Gdynia, MUKS Poznań, MUKS Piaseczno oraz UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, z których wyłonimy dwie najlepsze, które pojadą na Finał, a pozostałe dwie pojadą na 1/2 MMP U-19, kolejną nagrodą dla najlepszej "dwójcy" jest udział w dwóch Finałach MPP oraz z automatu MMP U-19!

Watro, więc zaangażować się i dać z siebie wszystko!

Turniej otworzył pojedynek gospodyń z poznaniankami, który toczył się w bardzo dziwnym tempie wyrównana pierwsza połowa, a w drugie gdynianki zdecydowanie poprawiają skuteczność i zaczynają wygrywać, nawet 13 oczkami, ale jak to z kobietami "zmienne są"... Drużyna trenera Macieja Brodzińskiego systematycznie odrabia straty w ostatniej kwarcie i doprowadza do remisu!

Mamy dogrywkę, gdzie MUKS pokazuje przewagę motoryczności i wytrzymałości szybkościowej i pokonuje GTK pod wodzą trenerki Karoliny Wieczorek i asystenta Tomasza Budzisza...

Turniej 1/2 MPP (I dzień) 14.01.2022 r. godz. 17.00 Hala ZS nr. 8 ul. Wiczlińskiego 50A Gdynia

MUKS Poznań - GTK Gdynia 75:68 (18:21, 13:8; 8:17, 23:16, d.13:6) statystyki

Późnym wieczorem o godzinie 19.30 na gdyński parkiet wychodzą uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, które zmierzyły się z drużyną MUKS Piaseczno!

Faworytki z Miasta Sportu rozpoczynają spotkanie od mocnego akcentu, odnotowując run 8:0 i mamy pierwszy time-out dla duetu trenerskiego Michał Walczuk, Krzysztof Chrzanowski! Ostatecznie pierwsze dziesięć minut kończy się wynikiem 20:10 dla Dream Team-u U-19 <3

W kolejnych minutach dochodzą o głosu koszykarki z Piaseczna, które skrupulatnie wykorzystują każdą lukę w obronie i odrabiają 2 pkt., a na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 33:25...

Trzecia część, to ponownie próba charakterów dla aleksandrowianek, które z pewnością z pierwszych minut spotkania wyjaśniają sytuację w meczu! Zaangażowanie w obronie przekłada się błyskawicznie na grę w ataku, gdzie kontry stają się zabójcze dla przeciwniczek!

W ostatnich minutach sztab trenerski Dream Team-u U-19 - Adam Rajkowski oraz trener przygotowania motorycznego Sebastian Karalus dają ponowną szansę "ławce", która dokłada kolejne oczka do przewagi 17:11 i w radości świętujemy pierwsze zwycięstwo w 1/2 MPP! Gratulujemy! <3

MVP spotkania wybrano kapitan aleksandrowskiej ekipy - Alicję Jarząb (18 pkt., 8 zbiórek, 4 asysty, 1 przechwyt, eval 22)!

Brawo Alutka! <3

Ale dziś wyróżnimy również kolejną Basketkę, nota bene, wychowankę Klubu z Piaseczna - Klaudię Węcłaś "Dzidzię" (24pkt., 3x3, 2 zbiórki, 2 przechwyty, eval 16)!

Brawo Dzidzia! <3

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS Piaseczno 68:53 (20:10, 13:15; 18:11, 17:11) statystyki, tabela