• Po nieprawdopodobnych emocjach odpadamy z play-off-ów :(

Po nieprawdopodobnych emocjach odpadamy z play-off-ów :(

21 marca 201812-

W trzecim spotkaniu, które miało zadecydować o dalszych losach drużyn Lidera Swarzędz (IV miejsce w rundzie zasadniczej) i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (V miejsce) oczywiście nie zabrakło emocji, koszykarki obydwu ekip, mimo potwornego zmęczenia stworzyły show, którym nie powstydziłyby się zespoły BLK!

Przypomnijmy po rundzie zasadniczej z ekipą z Wielkopolski utworzyliśmy parę numer cztery grupy B I Ligi Kobiet, rozpoczynając rywalizację w hali SCSiR przy ul. św. Marcina 1 w Swarzędzu, gdzie po dominacji gospodyń w pierwszej połowie wygrywamy zdecydowanie kwartę numer III i IV i zdobywamy po raz pierwszy miasto nad Jeziorem Swarzędzkim - 77:85!  Stało się, to we wtorek 13 marca...

Rywalizacja przeniosła się do Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie po przespanej pierwszej kwarcie odradzamy się w kolejnych dwóch, lecz doświadczone Wielkopolanki wytrzymują presję, by dobić aleksandrowianki w końcowej fazie spotkania - 72:77! Stało się, to w sobotę 17 marca...

Przy stanie rywalizacji 1-1 nadszedł dzionek 21 marca 2018 r., w którym miało nastąpić rozstrzygnięcie!

Basketki z Miasta Swarzędza i Aleksandrowa Łódzkiego po raz trzeci zaskoczyły kibiców, ten mecz rozpoczął się o spokojnej gry z obydwu stron, lecz przewaga podkoszowa była oczywiście po stronie aleksandrowianek, które wygrywają I kwartą 19:23, zdobywając 16 oczek z pomalowanego!

W drugiej odsłonie podopieczne trenera Piotra Neydera nie zwalniają tempa, a do walki włączają się obwodowe Basketki! Ponownie wygrywamy kwartę 4 oczkami i na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 35:43! Niestety pierwsza połowa zaciętej rywalizacji kosztowała bardzo dużo zdrowia młode-gniewne z Miasta Sportu, które ciężko pracowały w obronie i rewelacyjnie spisywały się ataku, wreszcie ze zbilansowaną grą w pomalowanym i na obwodzie!

Na domiar złego kłopoty z przewinieniami ma nasza środkowa Martyna Leszczyńska (19 pkt., 7/10 - 70% za dwa, 5/5 z linii osobistych!, 3 zbiórki, eval 18!), nasza liderka punktowa łapie trzy faule w pierwszej połowie :(

Niestety po przerwie Leszczu dostaje w pierwszej minucie III kwarty czwarte przewinienie i... rozpoczyna się horror, po bardzo nerwowych czterech minutach na tablicy widniał wynik 42:50, ale po kolejnych dwóch niebezpiecznie zbliżają się gospodynie niesione gorącym dopingiem licznie zgromadzonych kibiców!

Ostatecznie trzecia część rywalizacji kończy się remisem 57:57!

Ostatnie dziesięć minut ponownie rozpoczynają bez punktowe dwie minuty, w których żadna z drużyn nie potrafiła opanować niewiarygodnych emocji! Niemoc strzelecką przełamują gospodynie za sprawą Alicji Szloser (17 pkt., 1x3 najlepiej punktująca z drużyny Lidera), jej celny rzut dystansowy momentalnie pobudza Basketki, po chwili Leszczu wykonuje akcję 2+1 i mamy remis 60:60!

Dramat naszej drużyny rozpoczyna się po chwili, kiedy Leszczu opuszcza parkiet za piąte przewinienie :( Po kolejnej "ciszy" obydwu drużyn celna "trójka", tym razem po naszej stronie za sprawą Agaty Maciejewskiej (9 pkt. 2x3, 1 zbiórka, 1 przechwyt i eval 5), odpowiada Alicja i Julia Tyszkiewicz (15 pkt., 1x3) i w połowie ostatniej odsłony mamy kolejny szósty remis 63:63!

Kapitan aleksandrowskiej drużyny Natalia Danych (10 pkt., 1x3, 2 zbiórki, 1 asysta, 1 przechwyt i eval 3) wyprowadza swoją ekipę na 2 oczka przewagi, dopiero w siódmej minucie odpowiadają Wielkopolanki, również za sprawą kapitan Magdaleny Dedio (10 pkt., 2x3), jej celny rzut dystansowy daje prowadzenie gospodyniom, ale Roksana Płonka (4 pkt. 3 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty, eval 1) trafia jeden rzut wolny i mamy... oczywiście remis 66:66!

Niestety w ostatnich dwóch minutach tracimy 9 kolejnych punktów, odpowiadając tylko dwoma... ostatecznie doświadczenie gospodyń zaważyło o losach całej rywalizacji!

Gratulujemy całemu Team-owi ze Swarzędza wygranej i życzymy powodzenia na dalszym etapie, czyli ćwierćfinałach I Ligi Kobiet!

Aleksandrowskiej młodzieży pozostaje mocno z całego serducha podziękować, za wspaniałą postawę, pełne zaangażowanie, wolę walki, determinację, dziś już wiemy, że mimo braku doświadczenia stać Was godną rywalizację z najlepszymi drużynami w Polsce! Jesteśmy z Was dumni :)

Podziękowania kierujemy do wyżej wymienionych, jak również do Weroniki Telengi (16 pkt., 6/7 z linii rzutów osobistych, 17 zbiórek 9/8!, 2 asysty, 3 przechwyty, dwa bloki i eval 28!), Marty Wieczyńskiej (5 pkt., 3 zbiórki, 1 asysta, eval 6), Natalii Łopińskiej (2 pkt., 5 zbiórek, 3 asysty, 5 przechwytów i eval 5), Jessice Solak (2 pkt., 2 asysty, 1 przechwyt), Wiktorii Kośli (1 pkt., 2 zbiórki) oraz wspierającym grające Basketki Patrycji Krzyszczak, Klaudii Dudek i Agnieszce Myślak :)