• Inauguracja sezonu 2021/2022 w kategorii U-12 za nami! <3

Inauguracja sezonu 2021/2022 w kategorii U-12 za nami! <3

10 stycznia 202212-

W minioną niedzielę w Mieście Sportu doszło do ostatniej inauguracji aleksandrowskich koszykarek - żaczek U-12 (roczników 2010 i młodsze) prowadzonych przez sztab trenerski Michał Zalewski i Kacper Nowowiejski

W woli przypomnienia rozgrywki najmłodszych grup młodzieżowych (skrzatek U-11 oraz żaczek U-12) walczących o mistrzostwo województwa łódzkiego odbywają się w formie turniejów, gdzie każda ze startujących 10 drużyn organizuje jednodniowy turniej.

Dream Team U-12 zmierzył się w Turnieju VII kolejki z zaprzyjaźnionymi drużynami z Pabianic prowadzonymi przez trenerkę Mariolę Szymańską oraz Marzenę Głaszcz...

W pierwszej konfrontacji Basketki zmierzyły się z drużyną PTK Compact-Project Pabianice, gdzie wraz z pierwszym gwizdkiem zmotywowane aleksandrowianki rozpoczynają od swojej "wizytówki" - najtrudniejszego elementu koszykówki - OBRONY! Zaangażowanie, determinacja i walka na każdym metrze aleksandrowskiego parkietu pokazuje, jakie postępy czynią bardzo ambitne Basketki! Rodzice i członkowie Rodziny UKS Basket Aleksandrów Łódzki oklaskując młode-gniewne z Miasta Sportu znakomicie bawią się w Hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 <3 Dziękujemy za wsparcie!

VII kolejka rozgrywek żaczek U-12 Turniej w Aleksandrowie Łódzkim 9.01.2022 r. początek 11.00 Hala SP 1 ul. Waryńskiego 22/26

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK Compact-Project Pabianice 64:34 (18:6, 13:8; 21:8, 12:12) statystyki

Druga rywalizacja niedzielnego wczesnego popołudnia, to walka bratobójcza pabianickich drużyn, w której lepsze okazały się koszykarki trenerki Marzeny...

PTK Compact-Project Pabianice - PTK Cocomore Pabianice 23:61 (8:4, 3:22; 5:22, 7:13) statystyki

W ostatnim spotkaniu Turnieju w Mieście Sportu zmierzyliśmy się z niepokonaną drużyną, czyli Cocomore, gdzie od pierwszych minut trwała zacięta rywalizacja, a o wygranej pierwszej i drugiej kwarcie zadecydowały detale koszykarskie, błędy w obronie, czy też skuteczności rzutowa. Pierwszą połowę przegrywamy wynikiem 17:12...

Ale ambitne Basketki wraz z syreną kończącą trzecią odsłonę doprowadzają do remisu 25:25! <3

Niestety brak skuteczności rzutowej w końcówce ostatnich dziesięciu minut doprowadza do nieznacznej przegranej młodych-gniewnych z Miasta Sportu, ale to nie wynik jest istotny, a postępy jakie czynią nasze kochane Basketki, które mimo znaczących braków w składzie nie poddały się i walczyły do ostatnich sekund!

PTK Cocomore Pabianice - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 48:41 (12:8, 5:4; 8:13, 23:16) statystyki, tabela.

Gratulujemy i dziękujemy trenerkom i zawodniczkom z Pabianic, a aleksandrowiankom dziękujemy za wzorową postawę <3

Przed Basketkami czas na nadrobienie zaległości startujemy już w najbliższy piątek 14.01.2022 r., gdzie ponownie odbędzie się Turniej w Aleksandrowie Łódzkim, a zagramy z łodziankami (Widzew Łódź) oraz ksawerowiankami (Basket 4Ever Ksawerów)! Rozpoczynamy o godzinie 16.00! Serdecznie zapraszamy <3