• Juniorki starsze U-22 nie wykorzystały szansy :(

Juniorki starsze U-22 nie wykorzystały szansy :(

06 grudnia 201712-

W środowe popołudnie wystartowały w przedostatnim spotkaniu rundy rewanżowej nasze najstarsze juniorki rocznika 1996 i młodsze, które mierzyły się w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi, z drużyną Widzewa Łódź prowadzoną przez trenera Dariusza Raczyńskiego...

Zmotywowane Basketki zdające sobie sprawę, że zwycięstwo bardzo przybliżało ich do upragnionego tytułu mistrzyń woj. łódzkiego rozpoczęły pierwszą odsłonę z wielkim zaangażowaniem w obronie i ataku, efekt 15:23, na otwarcie rywalizacji :) przypomnijmy w spotkaniu w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim po bardzo słabej grze przegraliśmy 58:76, stało się to 8 listopada. Aleksandrowskie koszykarki niesione falą znakomitej postawy w rywalizacji I Ligi Kobiet już po sześciu minutach pierwszej odsłony wygrywały 5:18! :)

Niestety widzewianki rozpoczynają wraz z początkiem II kwarty udaną pogoń (18:5)! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 33:28...

Druga połowa, to zacięta walka podkoszowa obydwu drużyn, sinusoida trwa do ostatnich sekund spotkania! Wyrównana gra niestety nie przynosi efektu odrobienia straty z pierwszej połowy, ciężko wywalczone małe dwa punkciki, kolejno III kwarta (12:13) oraz IV (11:12) niestety to za mało, Team trenera Piotra Neydera nie zdołał odrobić różnicy z nieszczęsnej II kwarty i musiał pogodzić się z drugą porażką w sezonie 2017/2018 :(

Dziś mimo przegranej pokazaliśmy "charakter" oddając serce w obronie, niestety zabrakło skuteczności rzutowej... z dobrej strony zaprezentowała się Roksana Płonka "Roxi" (20 pkt. 1x3), cieszy również dobry mecz w ataku w wykonaniu wracającej po kontuzji Martyny Leszczyńskiej "Leszczu" (16 pkt.), nasza kapitan Agnieszka Myślak "Piorun" dołożyła 10 pkt. 1x3, po 4 oczka zdobywają Marta Wieczyńska "Wieczka" i Agata Maciejewska "MJ"..., to przykre, ale Basketki z "ławki" zagrały po raz pierwszy w sezonie 2017/2018 na zero :( głowy do góry, za tydzień ostatnie spotkanie uzdolnionych aleksandrowskich koszykarek, przypomnijmy każde zwycięstwo daje upragnione Mistrzostwo!

Przeciwnikiem, będzie drużyna PTK Tomiq Pabianice, startujemy o godzinie 19.00! Trzymamy kciuki i już dziś zapraszamy na spotkanie kończące rywalizację rundy zasadniczej juniorek starszych U-22 :) spotkanie decydujące o końcowej tabeli województwa łódzkiego!

Niestety wraz z ostatnim meczem w starym roku 2017 nie wrócą do gry kontuzjowane Basketki - Karina Skopińska, Patrycja Krzyszczak i Klaudia Dudek, którym życzmy dużo zdrówka! :)

Słowa uznania dla widzewianek, które mimo osłabienia brakiem podstawowego gracza Klaudii Gertchen wygrały bardzo ważne spotkanie, w którym tylko wygrana dawała nadzieję na tytuł, gratulujemy... dziś "dzień konia" odnotowała Ania Kudelska (33 pkt. 6x3), która poprowadziła łódzką drużynę do zwycięstwa!

Juniorki starsze U-22 V kolejka
Widzew Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 56:53 (15:23, 18:5; 12:13, 11:12) statystyki, tabela.
Zapraszamy w środę 13.12.2017 r. do hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26, gdzie o godzinie 19.00 zmierzymy się podopiecznymi trenerki, legendarnej rozgrywającej Reprezentacji Polski Sylwii Wlaźlak.