• Daleka podróż Basketek zakończona przegraną ...

Daleka podróż Basketek zakończona przegraną ...

07 listopada 201612-

Niestety podopieczne trenerów Piotra Neyder oraz Edyty Koryzna, nie będą mile wspominać niedzielnego popołudnia spędzonego w hali GOSiR w Głuchołazach :( niesamowita atmosfera stworzona przez kibiców drużyny gospodarzy MUKS Chrobry Basket przytłoczyła aleksandrowskie koszykarki, które źle rozpoczęły spotkania, gdzie już w siódmej minucie przegrywały 16:4 ... na szczęście niemoc Basketek przerywa Natalia Danych (14 pkt., 2 zbiórki, 2 asysty, 1 przechwyt i eval 5)! odnotowujemy run 8:0, by zakończyć pierwszą odsłonę wynikiem 16:11.

W drugiej kwarcie gra się wyrównuje, ale mega "głośna hala" z przeplatanymi dźwiękami bębnów i syreny strażackiej skutecznie ograniczała skuteczność rzutową naszych młodych koszykarek, ponownie gospodynie wygrywają, tym razem 21:15!

Po przerwie zdeterminowane Basketki ruszają do odrabiania straty 11 punktowej, niestety wszystkie próby ambitnych koszykarek z Aleksandrowa Łódzkiego skutecznie "gasiły" znakomicie dysponowane podpopieczne trenera Tadeusza Widziszowskiego! Trzecia odsłona wygrana trzema punktami 14:17 nie dawała nadziei na wygraną :(

Ostatnie dziesięć minut, to kolejne próby naszej drużyny zniwelowania różnicy punktowej, ale niestety skuteczność rzutowa na poziomie prawie 40 % za "2", 7% za "3" oraz niespełna 58 % z rzutów osobistych, to zdecydowanie za mało na poziom pierwszoligowych rozgrywek! :(

Ostatecznie przegrywamy spotkanie mimo ambitnej walki do ostatnich sekund spotkania, ten mecz należał zdecydowanie dla gospodyń!

Basketkom pozostaje czekanie na rewanż w Aleksandrowie Łódzkim!

Gratulując drużynie z Głuchołaz stworzenia wyśmienitej atmosfery i wygrania spotkania, dziękujemy naszym młodym-gniewnym aleksandrowskim koszykarkom za walkę, "dziś" jeszcze nam troszeczkę brakuje, ale już "jutro" ...

I Liga Kobiet VI kolejka

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:54 (16:11, 21:15, 14:17, 16:10), statystyki, tabela I LK grupa B

Przed Basketkami "chwila" odpoczynku, pauza tygodniowa, będzie znakomitym momentem na refleksje oraz zebranie sił i motywacji na kolejne trudne spotkanie wyjazdowe, gdzie 19 listopada zmierzymy się we Wrocławiu z drużyną rezerw 1KS Ślęzy II, już dziś mocno trzymamy kciuki!!