• Powrót ze łzami w oczach :(

Powrót ze łzami w oczach :(

30 kwietnia 201712-

Reprezentacja klas I i II Szkoły Mistrzostwa Sportowego wspierane przez uczennice III F Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim w mijający weekend uczestniczyły w półfinałach Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-18K organizowanych przez Miasto Sosnowiec!

Podopieczne trenerów Edyty Koryzny i Piotra Neydera osłabione brakiem podstawowej zawodniczki UKS-u Marleny Piotrowskiej - "Marlona" dzielnie walczyły, ale los zadecydował, że mimo dwóch wygranych nie wywalczyliśmy awansu do Wielkiego Finału MP... :(

Szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy przez trzy dni w ostatni weekend kwietniowy walczyły o "szczęśliwą ósemkę". Gospodarzami były miasta Bydgoszcz, Sosnowiec, Pabianice, Sokołów Podlaski.

W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego walka o awans o finał rozpoczął mecz Bryza Politechniki Gdańsk - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra, gdzie gdynianki zdecydowanie wygrywają wynikiem 73:53 statystyki

Basketki w piątkowy wieczór rozegrały spotkanie z gospodyniami, z którymi przypomnijmy spotkaliśmy się rok temu podczas ćwierćfinałów rozgrywanych w Aleksandrowie Łódzkim, ale tym razem to sosnowiczanki, były górą... już pierwsza kwarta zaniepokoiła trenerkę Edytę i trenera Piotra :( niska skuteczność rzutowa i lawina strat zadecydowały, że niestety rozpoczynamy turniej w nie najlepszych humorach.

Grupa II dzień pierwszy 1/2 MP U-18K (Sosnowiec)

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 38:66 (7:14, 11:18; 13:12, 7:22) statystyki

W drugim dniu, to SMS-ianki otwierają dzień zmagań grupy II walcząc o być, albo nie być z drużyną z Gdańska! Zmotywowane, zdeterminowane pokazały charakter i od pierwszych minut narzuciły swój rytm gry, zacieśniona obrona strefowa i poprawiona skuteczność rzutowa dała nadzieję naszym licznie zgromadzonym kibicom w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego 5! W drugiej połowie ponownie konsekwentnie grając w obronie zatrzymaliśmy skutecznie koleżanki z Gdańska, by ostatecznie cieszyć się z arcyważnego zwycięstwa!

Dzień drugi 1/2 MP U-18K

Bryza Politechnika Gdańsk - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 46:55 (11:14, 17:13; 6:11, 12:17) statystyki.

Spotkanie numer cztery zamykające drugi dzień rywalizacji juniorek młodszych zakończyło się wysoką wygraną sosnowiczanek z drużyną z Jeleniej Góry 66:36 statystyki.

Ostatni dzień zapowiadał się bardzo emocjonująco, ponieważ w przypadku wygranej Basketek z drużyną Karkonoszy o losach aleksandrowskich koszykarek miał zadecydować ostatni mecz turnieju w Sosnowcu! Tak się stało w przedostatnim meczu grupy drugiej podopieczne trenerki Edyty i trenera Piotra zdecydowanie pokonują rywalki z Jeleniej Góry!

Dzień trzeci 1/2 MP U-18K

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 73:39 (23:12, 21:10; 17:5, 13:12) statystyki

Więc dalsze losy były w rękach drużyn grających w ostatnim meczu turnieju, przy układzie jakiejkolwiek wygranej sosnowiczanek lub wygranej gdańszczanek powyżej 19 pkt. awans był po stronie Basketek... niestety gospodynie nie poradziły sobie z obroną strefową i przegrywają trzema oczkami, więc do awansu zabrakło czterech małych punkcików :( przykre wicemistrzynie województwa  juniorki młodsze kończą sezon 2016/2017! Dziękujemy za ambitną postawę, dziś zabrakło szczęścia! :(

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Bryza Politechnika Gdańsk 47:50 statystyki

Klasyfikacja końcowa turnieju półfinałowego grupy II w Sosnowcu

1 miejsce JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

2 miejsce Bryza Politechnika Gdańsk

3 miejsce UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

4 miejsce MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra

Wyróżnienia indywidualne

MVP - Paulina Majda

Najlepszą zawodniczką drużyny UKS-u wybrano Karinkę Skopińską :) Brawo!

Gratulujemy awansu drużynom z Sosnowca oraz Gdańska, które pojadą na Wielki Finał Mistrzostw Polski U-18K skład najlepszej ósemki uzupełnią drużyny, grupa I - Ostrów Wielkopolski, Bydgoszcz, grupa III - Gorzów Wielkopolski, Pabianice, grupa IV - Poznań, Sokołów Podlaski! Gratulujemy całej szczęśliwej ósemce :)

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie pogratulować Organizatorom fantastycznej organizacji turnieju w Sosnowcu i podziękować za wyjątkową gościnę w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego!

W imieniu drużyny pragniemy również serdecznie podziękować za niesamowite wsparcie kibiców-rodziców, którzy byli zawsze z nami! Dziękujemy :)

W skład drużyny juniorek młodszych reprezentujących UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki w sezonie 2016/2017 znalazły się - trenerka Edyta Koryzna, Daiva Jodeikaite, trener Piotr Neyder, Piotr Rozwadowski, fizjoterapeuci Żaneta Andrychowicz oraz Daniel Stachowiak, uczennice SMS LO Patrycja Krzyszczak kapitan rocznik 1999, Weronika Bogdańska 99', Kinga Chodorowska 99', Julia Ciesielska 99', Martyna Goździk 99, Kinga Jaworska 99', Marlena Piotrowska 99', Karina Skopińska 99', Agnieszka Wróbel 99', Aleksandra Zwolińska 99' wszystkie z klasy II A, Agata Czuba rocznik 2000, Natalia Gozdek 00', Wiktoria Kośla 00', Martyna Leszczyńska 00', Ewa Pietrzyk 00', Weronika Pietrzykowska 00', Justyna Samulak 00', Jessica Solak 00', Martyna Starzyńska 00' wszystkie z klasy I A, Bianka Bałwas rocznik 2001, Natalia Głaz 01', Wiktoria Bogusz 01', Patrycja Borawska 01', Anna Konaszewska 01', Aleksandra Kozłowska 01', Klaudia Kozłowska 01', Weronika Lipińska 01', Zosia Łapińska 01', Ewelina Mackiewicz 01', Martyna Olczyk 01', Bogusia Ołubek 01', Zosia Serafin 01', Zuzanna Sęk 01', Sylwia Sobczak 01', Katarzyna Szpera 01', Wiktoria Urbaniak 01', Basia Worsowicz 01'.

Dziękujemy :)