• Sił wystarczyło na pierwszą połowę...
image

Sił wystarczyło na pierwszą połowę...

10 stycznia 201912-

Po ciężkim wyjeździe do Bydgoszczy, gdzie przypomnijmy Basketki wygrały Turniej Strefowy i awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski, nadszedł czas na nadrobienie zaległości w ramach rozgrywek pierwszoligowych! Tak w sezonie 2018/2019 reprezentacyjna aleksandrowska drużyna jest tożsama z ekipą juniorek starszych U-22, młodzieżowa ekipa ze średnią wieku...uwaga 18,05! Najmłodszą w historii naszego klubu, czyli siedmiu lat występów w przedsionku ekstraklasowym...

W środowy wieczór zmierzyliśmy się z w meczu rewanżowym z zespołem SMS PZKosz Łomianki, z którym w spotkaniu z dnia 14.10.2018 r. przegraliśmy wysoko (93:47), ale ciężka praca zawsze przynosi efekty! Z początkiem sezonu "nieopierzone" młode Basketki nie zdawały sobie sprawy z potencjału każdej z nich! Dziś powoli dociera do nich, że każda może przemóc swoje słabości i pomóc drużynie! Wszystko zasługują swoje ciężkiej pracy, ale znakomicie ukierunkowanej przez sztabu trenerskiego na czele z trenerem Adamem Rajkowskim! Brawo WY :)

Efekty były widoczne już w pierwszej kwarcie, otwarta gra z naciskiem na młodzieżową ekspresję - agresywną walką na każdym centymetrze parkietu wykonaną w zawrotnym tempie. Po wymianie ciosów zdobywamy pierwszą kwartę 23:20...

W kolejnej części dojrzała, zbilansowana gra aleksandrowskich koszykarek pokazuje tor jakim podąża Dream Team! Każda składowa ma znaczenie, każda z Basketek ma dać impuls, promowane przez coach-a Adama przełamują swoje słabości i... dokładają kolejne punkty do przewagi! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 39:30, mając nadzieję na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie 2018/2019!

Nic bardziej mylnego, SMS-ianki z Łomianek prowadzone przez trenera Romana Skrzecza i Michała Snochowskiego od pierwszych sekund drugiej połowy rozpoczęły bój o odrabianie strat i dzięki bardzo agresywnej grze na całym boisku niwelują przewagę i wychodzą na prowadzenie 51:59 :(

Zmęczone Basketki nie były w stanie skutecznie odpowiedzieć na press przeciwniczek, ale w bardzo ambitnych nastojach kończyły spotkanie, w którym co prawda musiały uznać wyższość koleżanek z Łomianek, ale wysłały sygnał do całej Polski, że już nie można lekceważyć aleksandrowskiej młodzieży! 

Gratulujemy podopiecznym trenera Romana i Michała, a Basketkom dziękujemy za rewelacyjną postawę z dwóch pierwszych kwart i ambitną grę w pozostałych odsłonach, na tą chwilę widzimy braki i z pokorą podchodzimy do dalszej pracy, ale cieszymy się niezmiernie, że doganiamy najlepszych!

Słowa wyróżnień, choć nie lubimy tego robić, bo przecież to sport zespołowy i ZESPÓŁ wygrywa i przegrywa, ale szczególne podziękowania kierujemy do naszej vice-kapitan Martyny Leszczyńskiej "Leszczu", która stoczyła wojnę podkoszową z połową drużyny z Łomianek i mimo tego, że trenerzy R&M próbowali różnych forteli zdobyła 23 pkt. 1x3, 13 zbiórek w tym 3 ofensywne, 1 asystę, 1 przechwyt, 3 bloki i eval 27! Natomiast w środowy wieczór aleksandrowską gwiazdą, przełamującą swoje słabości, była Katarzyna Szpera "Pchełka", która szybkością i sprytem zaskakiwała całą obronę przeciwniczek - 18 pkt. na skuteczności 7/12 58,3%! Woow! 4 zbiórki w tym 1 w ataku, 2 asysty, i eval 12! 

Brawo WY :)    

Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszym kibicom i pierwszy występ w Nowym Roczku Mażoretek z Aleksandrowa Łódzkiego! Pani Aniu życzymy szybkiego powrotu do zdrówka :)


XIV kolejka I Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SMS PZKosz Łomianki 61:85 (23:20, 16:10; 12:29, 10:26) statystyki, tabela.

Za tydzień również zapraszamy Państwa na ciekawie zapowiadający się pojedynek, gdzie do Miasta Sportu przyjedzie drużyna Golden Tulip Politechnika Gdańska II, przypomnijmy właśnie z tą drużyną spotkamy się w 1/2 MP U-22K! Serdecznie zapraszamy w środę 16.01.2019 r. godzina 18.15.

Do zobaczenia :)

GO BASKET GO!