• Umacniamy się na pozycji lidera!

Umacniamy się na pozycji lidera!

06 listopada 201912-

Licząc na kolejny sukces naszych juniorek starszych U-22K, pojechaliśmy na III kolejką do Miasta nad Wisłą z województwa kujawsko-pomorskiego - Torunia...

Od pierwszych minut zmotywowane Basketki, srebrne medalistki ubiegłorocznych rozgrywek chciały pokazać i udowodnić, że walka o pierwsze miejsce w tabeli rozpocznie się w już w pierwszej kwarcie! Otwierająca wygrana I kwarta (17:25) potwierdziła, że ambitne torunianki prowadzone przez trenerów Tomasza Urbana i Marka Szwejkowskiego nie zamierzały łatwo "oddać" parkietu na "Spożywczaku", a liderki drużyny MMKS-u Marta Wieczyńska (9 pkt. 1x3), Karolina Podkańska (9 pkt.), Zuzanna Urban (14 pkt. 2x3) wspierane przez młodsze koleżanki Martynę Cieminską (10 pkt.) oraz Ines Żubkowską (8 pkt.) ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik!

Gra w drugiej części rywalizacji juniorek starszych ponownie przebiegała jak pierwsza odsłona, gdzie obydwie ekipy coraz mocnej bronił, ale ponownie aleksandrowianki wygrywają kwartę (10:15) powiększając przewagę do 13 oczek...

Po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie, Basketki zaczynają bardziej agresywnie bronić, szybciej biegać do kontr i skuteczniej rzucać na obwodzie oraz w pomalowanym! W efekcie "łapiemy" rytm gry, tak długo oczekiwany przez wszystkich Kibiców Rodziny UKS Basket! Zbilansowana gra w obronie i ataku, rewelacyjna skuteczność rzutów dystansowych 9/21 42,85% i dominacja wysokich graczy podkoszowych bardzo cieszy :)

Dream Team się przebudza, aleksandrowska, uzdolniona młodzież pokazuje "pazurki"! Każda z Basketek wykorzystuje swoje minuty na parkiecie i dokłada cegiełkę do sukcesu, tak to ma wyglądać! Pełne zaangażowanie w obronie i ataku! Komunikacja i wspieranie się na dobre i na złe! Takich Sreberek chcemy widzieć na codzień, które z nieukrywaną radością opuszczały Halę ZSPS i VIII LO Spożywczak przy ul.Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu! Brawo WY :)

Pochwalmy je wszystkie - kapitan Martyna Leszczyńska 17 pkt., "królowa pomalowanego", która w drugiej połowie zdominowała pole trzech sekund i dzielnie wspierała drużynę w obronie, Martyna Janusz 10 pkt. "pitbull z najpiękniejszym uśmiechem", wzór zaangażowania w grze obronnej, dziś pokazała, że potrafi dołożyć swoją cegiełkę również w ataku, Bianka Bałwas 6 pkt. 1x3 "zbilansowana złośnica", zawsze wspierająca drużynę w grze obronnej i w ataku, Katarzyna Szpera "struś pędziwiatr" jest wszędzie, a jej akcje coast-to-coast przechodzą do Basketowych wizytówek, Aleksandra Rok 3 pkt. 1x3 "nice basketball player" na którą nie sposób się gniewać, pozytywne myślenie z uśmiechem w tle, Pola Kaźmierczak 17 pkt. 5x3 "obwodowy snajper" odpaliła za linii 6,75, ale również mile zaskoczyła udaną kontrą, Aleksandra Kozłowska 10 pkt. "cichy zabójca" w pomalowanym pojawia się niespodziewanie i dobija przeciwnika, ale robi to z wielką gracją i uśmiechem, Alicja Jarząb pojechała po raz pierwszy z drużyną w sezonie 2019/2020, by "łapać" atmosferę, ale jeszcze nie wyszła na parkiet, dzielnie wspierała koleżanki z ławki, Klaudia Dudek 4 pkt. "królowa czap, łapiąca prawie niebo", powoli się rozkręca w ataku,  Kamila Nawrocka 6 pkt. 2x3 "Hannibal (maska) w spódnicy", "zjadająca" swoich przeciwników press-em w obronie, a potrafiąca kąsać również w ataku, Katarzyna Pawlik 4 pkt. "wulkan emocji" walczak w obronie, który gdyby opanował emocje w akcjach podkoszowych jeszcze bardziej pomógłby drużynie, Natalia Łopińska 10 pkt. "zbilansowany reżyser" odpowiedzialna za obraz gry naszej drużyny, dokłada kolejne cegiełki w zaangażowaniu w grze obronnej!  Dziś byłyście DRUŻYNĄ za co Wam serdecznie dziękujemy! <3

Dziękujemy i gratulujemy również sztabowi trenerskiemu - Adamowi Rajkowskiemu, Dariuszowi Raczyńskiemu i trenerowi przygotowania motorycznego Tomaszowi Grzeszczakowskiemu za zmotywowanie Sreberek i poprowadzenie do bardzo ważnego sukcesu, który stanowi o odbudowaniu się Dream Team-u! Brawo WY :)

Pojedynek z toruniankami, którym dziękujemy za ambitną postawę zakończył pierwszą rundę fazy zasadniczej, otwierając listopadowy maraton, 7 spotkań I LK + U-22, a dla młodszych Basketek doliczyć należy kolejnych 7 meczy II LK + U-18! Już w środę 13 listopada zmierzymy się o godzinie 18.00 z bydgoszczankami z ekipy coach-a Piotra Kulpekszy, w ramach rozgrywek juniorek starszych, serdecznie zapraszamy do Hali SP 1!

III kolejka rozgrywek juniorek starszych U-22

MMKS Katarzynki Toruń - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 50:89 (17:25, 10:15, 13:26, 10:23) statystyki, tabela

Wszyscy mamy nadzieję, że "wskoczyliśmy" na tor zwycięstw, a jeśli nie to walki od pierwszej do ostatniej minuty spotkań, przy zaangażowaniu każdej Basketki w bezpośredniej walce w ataku i obronie, budowaniu atmosfery na "ławce" i wspieraniu koleżanek grających! Kolejny egzamin już w najbliższą sobotę, gdzie o godzinie 17.00 w Hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu zmierzymy się z ubiegłorocznymi mistrzyniami juniorek starszych drużyną ENEA AZS II Poznań! Aleksandrowska młodzież kontra poznańska młodzież, będzie się działo!