• Niezwykłe spotkanie zakończone happy endem! <3

Niezwykłe spotkanie zakończone happy endem! <3

25 stycznia 202012-

Po dwóch tygodniach rozbratu ze zmaganiami drugoligowymi wróciliśmy na parkiety rozgrywek II Ligi Kobiet wyjątkową rywalizacją! Pojedynkiem dwóch drużyn, którym bardzo niewiele zabrakło do awansu do pierwszej "6"!

Hit II kolejki fazy play-off o miejsca VII-XII rozgrywany w Hali ZS 55 przy ul. Gwiaździstej 35 w Warszawie potwierdziło w pierwszej połowie niepokój trenera Piotra Rozwadowskiego :( SMS-ianki bez ikry, bez walki i zaangażowania przegrywają fizyczną i motoryczną walkę z warszawiankami, które w pełni kontrolują pierwsze dwie kwarty, ale wytłumaczmy nasze Basketki...

Właśnie zakończyły feriowy okres przygotowań i dziewięć jednostek treningowych dało o sobie znaki, już podczas rozgrzewki!

"Ciężkie nogi" nie niosły naszych aleksandrowskich koszykarek, oj nie :(

Basketki schodząc na długą przerwę z 10 pkt. stratą (34:24) nie wierzyły w końcowy sukces, ale z zupełnie innym nastawieniem rozpoczęły trzecią odsłonę! Zmotywowane przez "Zen Mastera" Coach-a Piotra przebudzają się w akcjach rzutowych, ale co najważniejsze broniąc każdy swego wytrzymały presję i rozpoczęły marsz po zwycięstwo!

Tak, warszawianki straciły skuteczność rzutową, a młode-gniewne jak szalone trafiały z dystansu! Łącznie 7 trójeczek trafionych w ważnych momentach spotkania zadecydowały o końcowym, niespodziewanym zwycięstwie!

Po raz kolejny potwierdzamy, że walczyć trzeba do końca, nie zrażając się wcześniejszymi niepowodzeniami!

Dziś drugi raz w sezonie (Widzew Łódź U-18) pokazaliśmy charakter wojowniczek!

Obydwie drużyny po zakończonym spotkaniu otrzymały zasłużone gromie brawa!

Dziękujemy drużynie AKS ZŁY Warszawa za lekcję z pierwszych dwóch kwart, a Basketkom nisko się kłaniamy za Waszą determinację i zaangażowanie w III i IV odsłonie! Brawo WY <3

Wartym odnotowania, był debiut Basketki pabianiczanki Julii Serednickiej 10 pkt. 2x3, która mimo przemęczenia "spięła się" i pomogła aleksandrowskiej drużynie odnieść bardzo ważne zwycięstwo! Brawo Serek <3

Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiamy trenerkę Sylwię Wlaźlak <3

Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy Paulince Hnidzie <3 Sto lat... Paula <3

II kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet

AKS ZŁY Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 61:64 (21:12, 13:12; 10:17, 17:23) statystyki, tabela.

Statystyki przygotowane przez Coach-a Piotra zespołowe - za dwa 15/39 38%, za trzy 7/27 26%, za jeden 13/20 65%, 25 zbiórek, w tym 4 w ataku, 15 asyst, 16 przechwytów, 6 bloków, 17 strat, eval 58 :( indywidualne - Oliwia Trzymkowska kapitan 5 pkt. za dwa 1/3 33%, za trzy 0/5 0%, za jeden 3/5 60%, 3 zbiórki, w tym jedna w ataku, 2 asysty, Karolina Dżochowska 18 pkt. za dwa 2/10 20%, za trzy 3/6 50%, za jeden 5/7 71%, zbiórki 5 w obronie, 3 asysty, 3 przechwyty, eval 13! Dżocho nasze combo jednogłośnie, była MVP spotkania! Brawo TY <3, Maja Skowrońska nie otrzymała szansy na wejście, ale dzielnie wspierała SMS-ianki z ławki, dziękujemy <3, Zofia Dąbrowska 0 pkt., 1 przechwyt, Justyna Kozarska 8 pkt. za dwa 4/7 57%, za trzy 0/1 0%, 2 zbiórki, w tym jedna w ataku, 2 asysty, 3 przechwyty, 1 blok, eval 10! dobry mecz, brawo Ty <3, jubilatka Paulinka Hnida 7 pkt. 1/3 33%, za trzy 1/3 33%, za jeden 2/4 50%, 2 zbiórki, w tym jedna w ataku, 5 asyst, 3 przechwyty, 1 blok, eval 8! Patrycja Borawska 13 pkt. 5/7 71%, za trzy 1/4 25%, 6 zbiórek, w tym 1 w ataku, 1 asysta, 1 przechwyt, 2 bloki, eval 18! Brawo Borawa <3, Agnieszka Cichocka 2 pkt. za dwa 1/2 50%, 1 zbiórka w obronie, 1 blok, eval 3, Julia Serednicka 10 pkt. za dwa 1/4 25%, za trzy 2/8 25%, za jeden 2/2 100%, 1 zbiórka w obronie, 1 blok, eval 1, Nadia Makowska 1 pkt. za dwa 0/1 0%, za jeden 1/2 50%, 5 zbiórek w obronie, 2 asysty, eval 6, Natalia Rudzińska już po dwóch minutach zakończyła udział w spotkaniu, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze! ufffffff, Amelia Trybułowska dziś również ona została na ławce, ale dzielnie wspierała swoje koleżanki!

Kolejne spotkanie II LK zagramy również w Warszawie, nietypowo bo w piątkowe popołudnie 7.02.2020 r. o godzinie 16.00, a gospodarzem spotkania, będzie drużyna SKS 12 Warszawa.