• Pierwszy krok zrobiony!

Pierwszy krok zrobiony!

23 marca 201812-

Od zwycięstwa rozpoczynamy udział w ćwierćfinałach juniorek młodszych U-18K!

SMS-ianki pod opieką sztabu trenerskiego Piotr Rozwadowski, Piotr Neyder i Adam Rajkowski w otwierającym spotkaniu turnieju ćwierćfinałowego grupy II w Mieście Nowy Sącz zmierzyły się z drużyną z Wielkopolski MKS MOS Konin...

Ambitne Wielkopolanki walczyły w pierwszej kwarcie, ale z każdą kolejną odsłoną aleksandrowskie uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika powiększały przewagę, by ostatecznie odnieść zwycięstwo przybliżające Basketki do awansu!

Spotkanie otworzyła pierwsza piątka w składzie; kapitan Wiktoria Kośla, Martyna Leszczyńska, Jessica Solak, Justynka Samulak, Klaudia Kozłowska, która zdominowała "pomalowane", ale w grze obronnej nie potrafiliśmy poradzić sobie z szybkimi przeciwniczkami, które kąsały nas co chwilę. Ostatecznie otwieramy spotkanie wynikiem 22:16 :)

W II kwarcie wreszcie agresywniej bronimy, by w efekcie powiększyć przewagę o kolejne 10 oczek! Po dwóch odsłonach na tablicy widniał wynik 43:27...

Po dłuższej przerwie rozpoczynamy bronić obroną strefową, która skutecznie powstrzymała wszelkie penetracje podkoszowe Wielkopolanek, a ostatnie dziesięć minut w pełni kontrolowaliśmy wynik. Ostatecznie pokonujemy drużynę z Konina i odnotowujemy pierwsze zwycięstwo podczas ćwierćfinałów MP U-18K! Zrobiliśmy pierwszy krok :)

Dziś wszystkie SMS-ianki zapisały się ze zdobyczą punktową! Brawo WY :)

Podziękowania dla przeciwniczek za ambitną postawę, a Basketkom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, życząc powodzenia w sobotniej rywalizacji z drużyną z Wrocławia, która w bardzo emocjonującym spotkaniu pokonała gospodynie turnieju 68:67.

Startujemy o godzinie 11.00!

Turniej 1/4 MP U-18K grupa II

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MKS MOS Konin 77:47 (22:16, 21:11; 15:7, 19:13) statystyki, tabela.