• Basketki powalczyły w stolicy

Basketki powalczyły w stolicy

26 listopada 201812-

Team trenerów Adama Rajkowskiego, Dariusz Raczyńskiego i Piotra Milbrandta w dziewiątek kolejce zmierzył się w legendarnej hali przy ul. Konwiktorskiej 6 z drużyną SKK Polonia Warszawa...

Od pierwszych minut widać było nerwowość Basketek w poczynaniu na klimatycznym, warszawskim parkiecie. Gorący, głośny doping przeciwniczek paraliżował ruchy naszym młodym koszykarkom, bezcenne doświadczenie drużyny trenerów Macieja Szelągowskiego i Remigiusza Kocia było widoczne w każdym elemencie koszykarskim. Mimo problemów w zdobywaniu punktów, momentami w pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć, że potrafimy grać w basket, ambitnie walcząc w ataku i obronie.

Niestety bardzo niskie współczynniki rzutowe - za 2 23,3 %, za trzy 21,1 % oraz za 1 46,4 % :( "zatrzymywały" zdobycze punktowe ambitne walczących Basketek, ale cieszymy się, że zagraliśmy do końca z zagryzioną wargą, walcząc do ostatniej sekundy! Z zadowoleniem patrzymy na powrót do formy Patrycji Krzyszczak "Pati" 7 pkt., 6 zbiórek w tym 4 w ataku! 1 przechwyt i eval 8! Cieszy również, że Natalia Łopińska rocznik 1999 jako najbardziej doświadczona kieruje z powodzeniem grą Basketek 19 pkt., 2x3, 4 zbiórki, 6 asyst, 8 przechwytów i eval 15! Dziękujemy :)

Również wartym odnotowania jest fakt dwóch debiutów w aleksandrowskiej drużynie Marleny Papugi rocznik 2000 (2 pkt., 4 zbiórki) oraz Bianki Bałwas rocznik 2001 dzielnie walczącej z dużo starszymi koleżankami! Brawo WY :)

Przypomnijmy, że aleksandrowscy trenerzy niestety nie mogli skorzystać z kontuzjowanych zawodniczek; kapitan Agaty Maciejewskiej, Martyny Borowieckiej, Natalii Klimczyk, Kariny Skopińskiej, Jessici Solak oraz Katarzyny Szpery i Martyny Leszczyńskiej dzielnie wspierających z ławki aleksandrowską drużynę. Życząc Wam zdrówka czekamy z utęsknieniem na Wasz powrót!

Gratulujemy warszawskiej drużynie, a SMS-iankom dziękujemy za ambitną postawę!

IX kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

SKK Polonia Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69:45 (16:10, 23:9; 18:9, 12:17) statystyki, tabela.

Nadal czekamy na pierwszą wygraną, a 1 grudnia zmierzą się dwie ekipy, które jeszcze nie poczuły smaku zwycięstwa. Do Miasta Sportu przyjedzie druga drużyna SMS PZKosz Łomianki, w której przypomnijmy zagra Basketka - Nicola Obrodzka pozdrowionka gorące "Obro" :) będzie się działo! Serdecznie zapraszamy do hali przy ul. Waryńskiego 22/26, startujemy o godzinie 17.00!