• Dream Team U-13 w miniony weekend nadrabiał zaległości! <3

Dream Team U-13 w miniony weekend nadrabiał zaległości! <3

21 listopada 202112-

Podopieczne trenerów Michała Zalewskiego i Kacpra Nowowiejskiego stoczyły dwa boje, sobotni z zaprzyjaźnioną Trójeczką Sieradz i niedzielny z ekipą ze Skierniewic. Przypomnijmy Dream Team U-13, to Basketki rocznika 2009 i młodsze, które walczą o mistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii młodzieżowej - młodziczki...

Sobotni pojedynek, to bardzo ciekawe spotkanie, w którym aleksandrowianki swoją postawą z drugiej połowy rywalizacji zmotywowały koleżanki z Sieradz do walki o zwycięstwo :(

Ale zacznijmy od pierwszej części, gdzie zgodnie z planem kontrolowaliśmy przebieg spotkania, tylko zaczynamy "popis pudeł" za linii rzutów osobistych, uwaga sześć niecelnych, a w całym spotkaniu 20 pudeł! DWADZIEŚCIA z wydawałoby się najłatwiejszej pozycji w koszykówce, bez udziału obrony przeciwnika, walka z samym sobą, DRAMAT!

Pierwszą odsłonę wygrywamy pięcioma oczkami, ale skuteczność rzutowa niestety nie stała na wysokim procencie :(

W drugiej części powoli rozgrzewamy się i zaczynamy trafiać i zdecydowanie odważniej grać w ataku i obronie! Takich Was potrzebujemy <3 Dokładamy 11 oczek do przewagi i w znakomitych humorach kończymy pierwszą połowę :)

Lecz, to co zobaczyliśmy w III kwarcie wybudziło wszystkich Kibiców aleksandrowianek! Przyglądaliśmy się jak podopieczne legendy sieradzkiej koszykówki Grzegorza Andryszczaka zaczynają przebijać się i odrabiać punkt za punktem, w trzeciej części, aż 8 oczek, a w ostatnich dziesięciu minutach dorzucają kolejne 10 pkt.!

Basketki zapomniały o podstawowym elemencie, jakim jest OBRONA! A i w grze ofensywnej szału nie było, indywidualne popisy przy braku zespołowości :(

Horror rozpoczyna się od 7 minuty ostatniej części, kiedy sieradzanki zbliżają się na 1 punkt różnicy 58:57, po kolejnych dwóch minutach mamy na tablicy wynik 60:63! Ale tym razem wytrzymujemy presję i za sprawą kapitan Ani Aleksandrowicz (24 pkt. 1x3), doprowadzamy do remisu 63:63! Po chwili nasza najskuteczniejsza Basketka Nikola Sitarek (25 pkt.) dokłada kolejne 2 oczka i już szczęśliwi przecieramy oczy ze zdziwienia, goście grający na znakomitym procencie rzutowym wyrównują i wychodzą na prowadzenie, którego już nie oddały do ostatniego gwizdka! Sensacja stała się faktem! Oczywiście mieliśmy szansę na zwycięstwo, ale wspomniana wcześniej zmora rzutów osobistych (w samej końcówce, ostatnich trzydziestu sekundach 6 niecelnych!) stała się gwoździem do...

Wielkie gratulacje dla sieradzanek za walkę do ostatniego gwizdka, za ambitną postawę i znakomity procent rzutowy, wynikający z techniki rzutowej! Wszystkie rzuty oddawane, były o TABLICĘ i procent uwaga 89% w ostatniej kwarcie! Szacun!

Basketkom bardzo dziękujemy za pierwszą połowę, a o drugiej bardzo szybko zapominamy!

IV kolejka rozgrywek młodziczek U-13 20.11.2021 r. (sobota) godz. 10.00 Hala SP1 ul. Waryńskiego 22/26 Aleksandrów Łódzki

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - SMOK Trójka Sieradz 66:68 (14:9, 21:10; 13:21, 18:28) statystyki, tabela.

W niedzielę czekaliśmy na poprawę i wreszcie upragnione pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022, zagraliśmy z drużyną ze Skierniewic!