• Kwintesencja magi sportu w Poznaniu!

Kwintesencja magi sportu w Poznaniu!

26 listopada 201712-

Podopieczne trenera Piotra Neydera, Adama Rajkowskiego i trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka zdobyły niepokonaną halę przy ul. Chwiałkowskiego 34b w Poznaniu, otwierając nowy rozdział sezonu 2017/2018...

W dziewiątej kolejce Basketki zmierzyły się z wiceliderem rozgrywek pierwszoligowych drużyną Pomarańczarnia MUKS Poznań, w spotkaniu powraca do gry po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nasza center Weronika Telenga, która odmienia oblicze gry aleksandrowskiego Team-u!

Za sprawą "Very" (21 punktów, 21 zbiórek - 8 w ataku i 13 w obronie, 2 asysty, 3 bloki, eval 37!) dominujemy w "pomalowanym", a najlepiej broniący center pierwszoligowy stał się postrachem poznańskich koszykarek! :) gra naszego centra dała drużynie trenera Piotra pewność siebie i wielką swobodę w grze ofensywnej, gdzie prym wiodła niezawodna kapitan Natalia Danych, która "strzelała" na kosmicznym procencie (21 pkt. za dwa 7/9 - 77,8%! za trzy 4x4 100%, za 1 3x3 100%! 6 zbiórek, 25 eval!) dzielnie wspierały je Jessica Solak (14 pkt., 3 zbiórki, 1 przechwyt, 1 blok, eval 10!), Martyna Leszczyńska (13 pkt., 4 zbiórki, 1 blok, eval 3), Agata Maciejewska (8 pkt., 1 asysta, eval 2), Natalia Łopińska (6 pkt., 4 zbiórki, 8 asyst! 3 przechwyty, eval 5), Roksana Płonka (5 pkt., 3 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty, 1 blok, eval 3), Agnieszka Myślak (3 pkt., 1 zbiórka, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 blok, eval 1), pozostałe Basketki Marta Wieczyńska, Klaudia Dudek i Patrycja Krzyszczak dzielnie wspierały swoje koleżanki gorąco dopingując z ławki :)

Od pierwszych minut aleksandrowskie koszykarki walczą bardzo ambitnie z gospodyniami, zacięta rywalizacja punkt za punkt trwa do końcówki I kwarty, gdzie popełniamy kilka błędów w obronie kosztujących nas przegraną w pierwszej odsłonie 25:20! ale to nie zraziło podopiecznych trenera Piotra, wręcz zmotywowało do znakomitej gry w II kwarcie, gdzie udało się zbilansować grę obronną i w ataku :) wygrywamy ją, aż trzynastoma punktami 10:23, otwierając szansę na zwycięstwo!

Po długiej przerwie zdeterminowane poznanianki zaczynają mozolnie odrabiać straty, kolejno 3 oczka w trzeciej kwarcie i pięć w ostatniej doprowadzając do dogrywki, w której przebudzają się aleksandrowskie koszykarki stawiając kropkę nad i! wygrywając doliczone pięć minut 5:11 zasłużenie zdobywamy poznańską twierdzę i odnotowujemy czwarte zwycięstwo w rozgrywkach pierwszoligowych sezonu 2017/2018! Brawo WY :)

Dziś dłonie same składały się do oklasków, spokojne prowadzenie drużyny i rozsądne zmiany, które dawkował trener Piotr oraz porywająca gra Basketek, aż nosiły licznie zgromadzonych kibiców aleksandrowskiej drużyny :) dziękujemy Wam za gorące wsparcie UKS-u Basket SMS Aleksandrów Łódzki!

Dziękujemy również poznaniankom za stworzenie widowiska z najwyższej półki, w której nie zabrakło walki, determinacji, emocji... a aleksandrowskim koszykarkom gratulujemy najlepszego spotkania w sezonie 2017/2018, takich Was oczekujemy, pokazujących "pazurki", nie poddających się i walczących na każdym centymetrze parkietu! Brawo WY :)

Ponieważ w trakcie spotkania dowiedzieliśmy się o awarii systemu statystyk, naszą relację uzupełniamy garścią danych statystycznych znakomitego widowiska; punkty ze strat 16:2 dla MUKS Poznań, punkty w "pomalowanym" 44 (22/48) - 45,9 MUKS, 36 (18/51) - 35,3 UKS, punkty drugiej szansy 8:15 dla UKS-u, punkty po szybkim ataku 9:4 dla MUKS-u, punkty z ławki 16:25 dla UKS-u, najwyższe prowadzenie MUKS 6 punktów (22-16), UKS 10 pkt. (35-45), najwyższa seria punktowa 9 pkt. MUKS (66-65), UKS 10 oczek w dogrywce (85-91), zmiany prowadzenia 23 razy ulegały zmianie, remisy 9, czas na prowadzeniu MUKS - 10:32 minut, UKS 30:08 minut...punkty z gry MUKS 26/71 - 36,6%, UKS 30/70 - 42,9%, za trzy punkty MUKS 4/19 - 21,1%, UKS 5/9 - 55,6! za 1 punkt MUKS 29/31 - 93,5%! UKS 26/35 - 74,3%, zbiórki MUKS 35 (12 w ataku/23 w obronie), UKS 52 (19/33)!, asysty MUKS 11, UKS 14, straty MUKS 15, UKS 24 :( przechwyty MUKS 16! UKS 7, bloki MUKS remis po 7.

IX kolejka I Ligi Kobiet grupa B

Pomarańczarnia MUKS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 85:91 (25:20, 10:23; 25:22, 20:15, d.5:11) statystyki, tabela.

Za tydzień 2 grudnia 2017 r. rozegramy derbowe spotkanie we własnej hali i już dziś gorąco zapraszamy do aleksandrowskiej hali przy ul. Waryńskiego 22/26, startujemy o godzinie 17.00!