• Zakończenia nadszedł czas :(

Zakończenia nadszedł czas :(

21 cze 201712-

W miniony poniedziałek Rodzinka UKS-u Basket Aleksandrów Łódzki symbolicznie zakończyła sezon 2016/2017!

Podczas spotkania w stołówce Miejskiego Zespołu Szkół w Aleksandrowie Łódzkim, w wyjątkowy dzień 19 czerwca 2017 r. mogliśmy poprzez prezentację multimedialną wrócić do historycznych momentów, które przypomniały nam o najlepszym w czternastoletniej historii naszego klubu sezonie, pokazującym moc począwszy od najmłodszych, a skończywszy na najstarszych Basketkach!

Podziękowania, uśmiechy i łzy towarzyszyły nam w trakcie i po zakończeniu...

Sezon 2016/2017, to oczywiście kontynuacja szerokiego szkolenia aleksandrowskiej młodzieży, począwszy od roczników 2011, a skończywszy na roczniku 1994. Poprzez konsekwentne wdrażanie Programu SMOK (Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki), gdzie udało nam się zainteresować Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1  w Aleksandrowie Łódzkim Panią Katarzynę Ochnik oraz Szkołę Podstawową nr 182 w Łodzi pod Dyrekcją Pani Iwony Sosnowskiej! Program SMOK uzupełnia praca z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim, SP 160 oraz SP 125 w Łodzi!

Efekt, po raz pierwszy oklaskiwaliśmy zdobycie mistrzostwa województwa łódzkiego w najmłodszej kategorii U-11 skrzatek, a więc roczników 2006 i młodsze! Przeogromnie dziękujemy za ciężką pracę Basketkom, a serdecznie gratulujemy sztabowi trenerskiemu odpowiedzialnemu za nasze maluszki - Elenie Redłowskiej-Agafonnikovej, Jakubowi Głuszkowi, Joannie Gandziarskiej, Adamowi Rajkowskiemu oraz Sylwii Gajdzie!

Kolejny projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, Władz Polskiego Związku Koszykówki i Miasta Aleksandrowa Łódzkiego, to Program GOSSM (Gimnazjalne Ośrodki Szkolenia Sportowego Młodzieży), który przypomnijmy działa już od dwóch lat w Miejskim Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzki! Ponownie w imieniu rodziców, opiekunów oraz uczennic I, II oraz III klasy o profilu koszykarskim dziękujemy wszystkim łącznie z Dyrekcją MZS Panią Katarzyną Ochnik, na którą możemy liczyć w każdym momencie wdrożonego Programu GOSSM Aleksandrów Łódzki.

Wymierny efekt ciężkiej codziennej pracy aleksandrowskich gimnazjalistek roczników 2001, 2002 oraz 2003, bardzo prosimy, w minioną sobotę wróciły na podium Mistrzostw Polski, zdobywając wicemistrzostwo Polski szkół gimnazjalnych w Elblągu! Niebywały sukces potwierdza słuszną inwestycję w uzdolnioną młodzież, ale prowadzoną przez najlepszych z najlepszych trenerów - Piotra Rozwadowskiego, Edytę Koryzna oraz Elenę Redłowską- Agafonnikovą, trenerów przygotowania motorycznego Wiesław Benda i Sebastian Ziembikiewicz! Dziękujemy :)

Sukcesy naszych Basketek z podstawówek i Miejskiego Gimnazjum, to początek wielkiego wydarzenia, kolejnego etapu szkolenia młodzieży, czyli liceum! Trzyletnia działalność Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim na czele z Dyrekcja Renatą Święciak-Ruda potwierdza, że poprzez wsparcie Starostwa Zgierskiego i Władz Miasta Sportu możemy wypromować szkołę z miasta i gminy liczącej zaledwie 34 tys. ludności i zdobyć wicemistrzostwo Polski szkół ponadgimnazjalnych, czyli roczników 1998, 1999 oraz 2000! Brawo!

Aleksandrów Łódzki jako jedyne miasto w Polsce stanęło dwukrotnie na podium Mistrzostw Polski w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjada 2017 i ponadgimnazjalnych Licealiada 2017! Właśnie, tu spełniają się MARZENIA!

To nie koniec opisu historycznych wyczynów aleksandrowskich koszykarek w sezonie 2016/2017!

Rozgrywki juniorek starszych U-22K, ostatni etap szkolenia młodzieży wywindowały uzdolnione SMS-ianki wspierane przez starsze koleżanki z roczników 1994, 1995 i 1996 na czwarte, najlepsze miejsce w historii naszego klubu! To ponownie zasługa trenerów Piotra Neydera, Edyty Koryzna oraz Daivy Jodeikaite! Podziękowania i wielkie gratulacje :)

Choć poprzeczka na kolejny sezon jest zawieszona bardzo wysoko, to jesteśmy gotowi na wyzwania, a Państwa prosimy o trzymanie mocno kciuków!