• Żaczuchy U-12 zagrały w domu :)

Żaczuchy U-12 zagrały w domu :)

04 lutego 201912-

Po raz pierwszy w sezonie 2018/2019 mieliśmy przyjemność podziwiania Basketek rocznika 2007 i młodsze team-u duetu trenerskiego Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej oraz Kacpra Nowowiejskiego :)

Liderki tabeli rozgrywek żaczek U-12 podejmowały we własnej hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim koleżanki z Kutna oraz Łodzi...

Turniej żaczek rozpoczął mecz pomiędzy drużynami gospodyń oraz gości z Miasta Kutna, które mimo przewagi fizyczności nie potrafiły wykorzystać atutów, ale podopieczne trenera Tomasza Pasińskiego, to bardzo perspektywiczna drużyna z dużym potencjałem. Basketki natomiast, to team świetnie broniący, angażujący się w najtrudniejszy element koszykarski, jakim jest obrona, w każdej sekundzie rywalizacji! Ciężka praca zawsze popłaca - to przysłowie znakomicie przełożyło się na losy meczu, młode-gniewne z Miasta Sportu zbilansowaną grą w ataku i obronie odnoszą zasłużone zwycięstwo!

Wartym odnotowania, by fakt debiutu na aleksandrowskim parkiecie, aż sześciu Basketek reprezentujących Rodzinę UKS-u Basket w kategorii żaczek U-12; Julci Dzieciuch (rocznik 2007), Ani Aleksandrowicz (2009), Olci Kaweckiej (2 pkt. rocznik 2007), Werci Hekner (2 pkt. rocznik 2008), Werci Lisieckiej (11 pkt. rocznik 2007) oraz Zuzi Świątek (2007)! Brawo WY :) Gratulujemy!

Turniej żaczek U-12 (gospodarz Aleksandrów Łódzki)

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - KKS Pro-Basket Kutno 68:17 (28:6, 23:7, 17:4, 0:0) statystyki.

W drugim meczu na parkiet wychodzą ponownie kutnianki, które zmierzyły się z drużyną trenerki Elżbiety Nowak - AKS SMS SP 29 Łódź. Młodsze łodzianki dopiero co rozpoczynające przygodę z koszykówką nie były w stanie toczyć równorzędnej walki, ale ambitnie pobiegały. Gratulacje dla ekipy trenera Tomasza Pasińskiego, a łodziankom dziękujemy za dzielną postawę!

KKS Pro-Basket Kutno - AKS SMS SP29 52:2 (25:0, 27:2; 0:0, 0:0) statystyki.

Turniej żaczek U-12 organizowany w Aleksandrowie Łódzkim zakończyła rywalizacja łodzianek i aleksandrowianek, w której wszystkie debiutantki otrzymały większą ilość minut do gry. Dziękujemy za niezapomniane emocje :) Szczególne słowa podziękowań kierujemy do wspaniałych rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek do Basketek oraz ekip przyjezdnych i co najważniejsze rewelacyjnie wspierali postępy młodych-gniewnych! Dziękujemy :)

Gratulujemy Team-owi Elena&Kacper za znakomite przygotowanie motoryczne i czwartą z rzędu wygraną, która daje nam na tą chwilę prowadzenie w województwie łódzkim! Brawo WY :)

AKS SMS SP29 Łódź - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 0:50 statystyki

Przypomnijmy wraz z sezonem 2018/2019 wprowadzono nowy przepis, który zakazuje prowadzenia wpisów na tablicy wyników oraz w protokole meczowym, gdzie różnica wynosi powyżej 50 punktów.

Żaczki wypoczywają, a 3 marca wyruszają do Miasta Skierniewice, gdzie zmierzą się z gospodyniami MKS Ósemką! Trzymamy kciuki!