• Żaczki ze SMOK-a również niepokonane!

Żaczki ze SMOK-a również niepokonane!

22 kwietnia 201812-

Nie zwalniają tempa również Basketki rocznika 2006 i młodsze, które pod wodzą trenera Jakuba Głuszka, Kacpra Nowowiejskiego i trenerki Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej w niedzielę odnoszą dwa kolejne zwycięstwa, ale wywalczone w ciężkich bojach!

Zapraszamy do relacji z niedzielnego turnieju żaczek U-12...

Przypomnijmy aleksandrowskie żaczki, to również koszykarki włączone w Program SMOK sponsorowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Koszykówki oraz Urząd Miasta Aleksandrowa Łódzkiego!

Niedzielny turniej rozpoczął pojedynek niepokonanych drużyn z Bełchatowa i Aleksandrowa Łódzkiego, który był horrorem z dogrywką!

Lepiej rozpoczęły Basketki, które mimo słabej obrony radziły sobie ze zdobywaniem punktów (10:13), ale drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Wojciechowskiego pokazała wolę walki i wygrywa drugą kwartę (21:19)! Bełchatowianki niesione dopingiem licznie zgromadzonych rodziców nie zwalniają tempa wygrywając kolejną kwartę... i kiedy gospodynie turnieju lekko zrezygnowane odradzają się w ostatniej kwarcie zaczyna się horror!

W trzeciej minucie IV odsłony MUKS prowadzi 10 oczkami (64:54), a liderka aleksandrowskiej drużyny Tatianka Redłowska (49 pkt.) motywuje Basketki do walki! Odnotowujemy run 14:4 doprowadzając w siódmej minucie do remisu 68:68! Odpowiadają bełchatowianki zdobywając 70 punkt, ale UKS Basket nie poddaje się i za sprawą Zosi Śmigiel (15 pkt.) doprowadzamy do remisu 70:70, który zakończył regularny czas gry! Mieliśmy dogrywkę...

W której przebudza się kolejna dzielnie walcząca w obronie i ataku Martynka Grzelak (8 pkt.), ostatecznie po bardzo zaciętym boju wygrywamy spotkanie, w którym wszystkie Basketki zasługują na Wielkie brawa! BRAWO WY :)

Pozostałe punktujące aleksandrowskie koszykary - kapitan Wiktoria Mikuła 6 pkt., Olcia Sadowska 2 pkt. pierwsze w karierze!, Oliwka Radziszewska 6 pkt., Natalia Błaszczyk 2 pkt., Nicola Piątczak 2 pkt.! Dziękujemy :)

Słowa uznania dla przeciwniczek z Bełchatowa, które wspaniale walczyły pokazując, że mimo braków warunków fizycznych, serduchem można walczyć z każdym!

Żaczki U-12 rocznik 2006 i młodsze turniej w Aleksandrowie Łódzkim

MUKS Bełchatów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 83:90 (10:13, 21:19, 25:20, 22:26 d.5:12) statystyki

W drugim pojedynku niedzielnego turnieju zmierzyły się drużyny ze Skierniewic i Bełchatowa. Ekipa skierniewicka prowadzona w zastępstwie trenera Adriana El-Warda przez opiekuna Pana Bartłomieja Bala zaskoczyła płynną grą w ataku i obronie, zmęczone bełchatowianki nie były w stanie przebić się przez bardzo dobrze funkcjonującą obronę przeciwniczek, a bezlitosna gra ofensywna Ósemki uwidoczniła się w pierwszej połowie! MUKS dzielnie walczył, ale ostatecznie skierniewiczanki odnoszą trzecie zwycięstwo w sezonie 2017/2018... Gratulacje dla drużyny ze Skierniewic, a bełchatowiankom dziękujemy za bardzo ambitną postawę!

MKS Ósemka Skierniewice - MUKS Bełchatów 58:49 (14:9, 18:16, 10:8, 16:16) statystyki

Kończąca rywalizacja niedzielny turniej żaczek U-12, niesionych zwycięstwem drużyn z Miasta Sportu i Skierniewic miała dać odpowiedź, czy zmęczenie zawodniczek obydwu ekip, będzie miało znaczenie w ostatecznym rachunku... Miało dla przyjezdnych, które osłabły w ostatniej kwarcie.

Od pierwszych minut trwała walka punkt za punkt, żadna z ekip nie zamierzała odpuścić, co więcej ich ambitna postawa wymusiła na wszystkich wchodzących na parkiet zawodniczkach presję i odpowiedzialność! Pierwsza odsłona z jednopunktowym wskazaniem na gospodynie 13:12 i taką samą różnicą punktową kończy się II część zaciętego pojedynku 14:13...

Po chwili odpoczynku zaczęła się delikatna przewaga gospodyń, gdzie kapitan Basketek Wiki, była nie do przejścia, a naszego pierwszego shooter-a Tatianę Redłowską (31 pkt.) znakomicie wspierało, aż sześć aleksandrowskich koszykarek! Jak się okazało w ostatnich dziesięciu minutach, kluczem do zwycięstwa nie była postawa w grze ofensywnej, lecz znakomita, agresywna postawa w obronie! Klucz do zwycięstwa, w którym zaangażowane były wszystkie Basketki od najmniejszych po największe, od rozgrywających po środkowe! Brawo wspaniała postawa mimo zmęczenia!

Podziękujemy skierniewiczankom za zacięty pojedynek w pierwszej połowie, a wszystkim bez wyróżnień Basketkom gratulujemy kapitalnej zbilansowanej postawy gdzie pokazałyście, że nie przypadkiem zdobyłyście tytuł najlepszej drużyny w poprzednim sezonie! Dziękujemy WAM :) Jesteśmy z Was dumni!

Szczególne podziękowania przesyłamy zaangażowanym rodzicom i ich rodzinom za kapitalne wspieranie aleksandrowskich koszykarek, które pokazują jak bardzo tego potrzebują, one grają dla Was! Dziękujemy :)

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - MKS Ósemka Skierniewice 70:43 (13:12, 14:13, 23:16, 20:2) statystyki, tabela, terminarz.

Zasłużenie wskakujemy na fotel lidera rozgrywek żaczek U-12 wygrywając ósme spotkanie z rzędu, ale nie zapominajmy, że do zakończenia rundy zasadniczej pozostały trzy spotkania, dwa z pabianiczankami oraz jeden z łodziankami. Terminarz z uwagi na komunie zostanie prawdopodobnie zmieniony.