• Za nami Turniej AleX Cup 2017 :)

Za nami Turniej AleX Cup 2017 :)

29 grudnia 201712-

W dniu 28 grudnia w Aleksandrowie Łódzkim w hali przy ul Waryńskiego został rozegrany drugi już zimowy Turniej AleX Cup 2017!

Od godziny 9-tej do 17-tej rywalizowały ze sobą zespoły z Pabianic, Torunia, Kutna, Łowicza i Aleksandrowa Łódzkiego. Na każdym z dwóch sektorów toczyła się rywalizacja w najmłodszych młodzieżowych kategorii, czyli żaczek U-12 rocznik 2006 i młodsze i skrzatek U-11 rocznik 2007 i młodsze :)

AleX Cup to jeden z fajniejszych turniejów organizowanych w okresie między świętami. W tym roku brało w nim udział ponad 100 zawodniczek!

Rewelacja :) Brawo WY!

W tym roku we wrześniu w Turnieju z serii AleX SuperCup wygrały drużyny U14 i U12 Trener Marzeny Głaszcz. Tak jak zresztą w ubiegłym roku w pierwszej edycji AleX Cup drużyna z Pabianic była bezkonkurencyjna. Koniec roku oznacza przerwanie hegemonii silnego rywala z Pabianic. W AleX Cup 2017 bezkonkurencyjna była drużyna UKS Basket Aleksandrów Łódzki U-12 i U-11 dowodzona przez trenera Jakuba Głuszka, drugie miejsce w U-11 zajęła młodsza drużyna UKS Basket Aleksandrów Łódzki prowadzona przez trenera Kacpra Nowowiejskiego :)

Końcowa kolejność żaczek U-12 rocznik 2006 i młodsze

1. UKS Basket Złotnicki Aleksandrów Łódzki

2. PTK Pabianice

3. Księżak Łowicz

4. KKS Pro-Basket Kutno

Skrzatek U-11 rocznik 2017 i młodsze

1. UKS Basket Aleksandrów Łódzki I

2. UKS Basket Aleksandrów Łódzki II

3. MMKS Katarzynki Toruń

4. PTK Pabianice.

Najlepszymi zawodniczkami w naszych drużynach były:

U-12 Tatiana Redłowska

U-11 I Zosia Śmigiel, II Wiktoria Białecka

Wyróżnienie za grę w obronie otrzymały:

U-12 Wiktoria Mikuła

U-11 Zuzia Jagielska oraz Lena Weiner

Głównym organizatorem imprezy AleX Cup 2017 jak i SuperCup jest trener Jakub Głuszek, któremu gratulujemy wzorowej organizacji i dziękujemy z zaangażowanie! Jednak nie odbyłaby się ta impreza gdyby nie pomogli: trener Kacper Nowowiejski, także rodzice: Grzegorz Weiner, Aneta Sasiuk, Dariusz i Beata Grzelak nasza paparazzi Milena Kupczyk - Golińska, Krzysztof Grzanek, Ola Grzelak, Maja Michalska Kinga Buczyńska oraz pozostali zgromadzeni, którzy swoim dopingiem i zaangażowaniem wspierali drużynę i stworzyli niesamowite wydarzenie. Jesteście Wielcy!

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim koszykarkom z Miast Pabianic, Torunia, Kutna, Łowicza i Aleksandrowa Łódzkiego za przybycie i oddanie się ukochanej dyscyplinie :) do zobaczenia za rok...

Przypomnijmy wszystkie Basketki uczestniczą w Programie SMOK Aleksandrów Łódzki wspierającym talenty sportowe przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Koszykówki oraz Władz Miasta Aleksandrowa Łódzkiego!