• Za nami inauguracja młodziczek U-14...
image

Za nami inauguracja młodziczek U-14...

22 października 201712-

W niedzielne przedpołudnie rozpoczął się nowy sezon 2017/2018 dla młodziczek U-14, to koszykarki grające w rocznikach 2004 i młodsze... Basketki, które na co dzień dzielnie uczestniczą w Programie SMOK Aleksandrów Łódzki dotowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki!

Nasze Basketki prowadzone przez trenerkę Elenę Redłowską-Agafonnikovą niestety rozpoczęły sezon z brakiem zawodniczek rocznika wiodącego, kontuzje Hani Michalskiej i Weroniki Puchacz, którym życzymy szybkiego powrotu na parkiety oraz brak możliwości grania Klaudii Klimczak spowodowały, że ambitna walka z silniejszymi fizycznie kutniankami nie należała do najłatwiejszych. Podopieczne trenera Mariusza Łubińskiego i asystenta Bartosza Józefowicza już w pierwszej kwarcie pokazały potencjał drużyny z Kutna, szybkość, waleczność i przewaga fizyczna była atrybutami w grze obronnej i w ataku!

Basketki przebudzają się w drugiej kwarcie, gdzie ich agresywna obrona przynosi efekty, a wreszcie odważne akcje przynoszą spodziewany efekt punktowy. Do końca spotkania przewaga kutnianek nie ulegała wątpliwości,a nasze młode Basketki ubiegłoroczne Mistrzynie woj.łódzkiego skrzatek U-11 musiały przełknąć pigułkę trudnej rywalizacji ze starszymi koleżankami. 

Gratulując drużynie z Kutna, dziękujemy ambitnej postawy naszym Basketkom, które pokazały "pazurki" i kiedy wrócą po kontuzjach podstawowe zawodniczki roczników 2005 - Małgosia Bartniak, Ania Kołacińska, Julia Łękawska, będzie się działo! 


Młodziczki U-14 1 kolejka

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - KKS Pro-Basket Kutno II 47:84 (11:26, 10:17, 14:25, 12:16) statystyki

Za tydzień ponownie powalczymy we własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26, gdzie zmierzymy się z drużyną z Ujazdu. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do wspierania młodych-gniewnych Basketek! Startujemy o godzinie 11.00.

Do zobaczenia :)

GO BASKET GO!