• Z podniesioną głową wracaliśmy z Gdańska...

Z podniesioną głową wracaliśmy z Gdańska...

16 grudnia 201812-

Team trenerów Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i Piotra Milbrandta spotkaniem z niepokonanym liderem rozgrywek pierwszoligowych zakończył Rok 2018, mimo przegranej Basketki wracały z dużą satysfakcją, że ciężka praca przynosi zamierzone efekty! Posłuchajcie...

Pierwsze spotkanie tych drużyn otworzyło sezon 2018/2019, był to dzień 29 września, w którym najmłodsza w historii występów I Lidze Kobiet aleksandrowska drużyna zmierzyła się z doświadczoną, walczącą o najwyższe cele ekipą AZS Uniwersytet Gdański. Spotkanie zakończyło się wynikiem 40:73, gdzie w każdej z kwart nie potrafiliśmy opanować młodzieńczego temperamentu uzdolnionej aleksandrowskiej młodzieży!

Rewanżowe spotkanie rozgrywane po prawie trzech miesiącach ciężkiej pracy pokazało potencjał naszej drużyny, a co najważniejsze cel wytyczony przez sztab trenerski - ambitną postawę i wreszcie zbilansowaną dojrzałą grę w ataku i obronie! Skrupulatnie budowana forma, mimo przeciwności zdrowotnych naszych Basketek wypaliła w odpowiednim momencie, przecież za chwilę właśnie, ta uzdolniona aleksandrowska młodzież, będzie walczyć o udział w Mistrzostwach Polski juniorek starszych U-22K! Przypomnijmy turniej strefowy już za "chwilę" 3-6.01.2019 r. rozgrywany w Mieście Bydgoszczy :)

W pierwszej odsłonie Team A&D&P prowadził otwartą grę z przypomnijmy niepokonanym liderem grupy A, który przystąpił do meczu z Basketkami z bilansem 10:0! Uzupełnianie się w obronie i zbilansowana gra w "pomalowanym" i na obwodzie w ataku zaskakuje same Basketki, które wygrywając pierwszą kwartę (18:19) z nieukrywaną radością podchodziły do "ławki" na chwilę odpoczynku :)

Gdańszczanki prowadzone przez trenera Włodzimierza Augustynowicza z kompletną "ławką" rezerwowych spięły się w drugiej części i "pogoniły" naszą młodzież, która mimo ambitnej postawy z pierwszych 10 minutach nie była w stanie dorównać starszym koleżankom, ostatecznie na dłuższą przerwę schodziliśmy przy wyniku 44:32 dla gospodyń!

Kiedy po trzeciej kwarcie, w której ponownie przeważały niepokonane liderki, przewaga wzrosła do 22 punktów (65:42) ambitne Basketki pokazują jak należy walczyć z doświadczoną i mającą kompletny skład drużyną, tylko zaangażowaniem i walecznością, której nie zabrakło w ostatnich 10 minutach!

Powrót w czwartej kwarcie na parkiet Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 63 w Gdańsku na długo zapamiętają kibice gdańskiej drużyny, którzy przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy od pierwszego gwizdka otwierającego ostatnią odsłonę rozpoczął się show aleksandrowskiej młodzieży!

Rewelacyjna gra obronna Team-u trenera Adama zatrzymuje liderki na jedenastu punktach, czyli najniższym współczynniku w dotychczasowych wszystkich spotkaniach AZS-ianek sezonu 2018/2019! Z ogromnego zaangażowania w grze obronnej wynikała również bardzo dobra gra w ataku! to jest to, właśnie to! Pewność siebie ma swoje przełożenie w statystykach; rzut za dwa 17/39 43,6%, za trzy 6/14 42,9%, za jeden 9/12 75%! Rewelacja :)

Wygrywamy ostatnią kwartę 11:19 i żegnamy się ze Starym Rokiem w znakomitym nastroju :) Oczywiście zgoła odmienne cele obydwu drużyn, z których gospodynie walczą o awans do ekstraklasy, a UKS Basket o jak najwyższe wyniki wśród grup młodzieżowych, ale barwny mecz mógł podobać się kibicom w gdańskiej hali. Słowa szacunku i podziękowania dla gospodyń, które wygrywają zasłużenie spotkanie, ale wielkie słowa podziwu dla naszej uzdolnionej młodzieży, która udowadnia, że trzeba wierzyć i inwestować w wyjątkową młodzież ze SMS LO Aleksandrów Łódzki!

XII kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

AZS Uniwersytet Gdański - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 76:61 (18:19, 26:13; 21:10, 11:19) statystyki, tabela.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy sztabu trenerskiemu, sztabu medycznemu, zawodniczkom i kibicom za pierwszą część sezonu 2018/2019!

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w Nowym Roku, które odbędzie się 9 stycznia 2019 roku, gdzie nietypowo w środę o godzinie 18.15 zmierzymy się z drużyną SMS PZKosz I Łomianki. Serdecznie zapraszamy :)