Sobotnie granie Basketek...

17 grudnia 201712-

W minioną sobotę rozegrane zostały trzy spotkania, gdzie podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego wyjechały do Warszawy, Team Adama Rajkowskiego powalczył w Łodzi, a najstarsze Basketki prowadzone przez coach-a Piotra Neydera wyjechały na derby regionu do Pabianic...

Relację z intensywnej sportowej soboty rozpoczynamy od relacji z warszawskiego parkietu przy ul. Konwiktorskiej 5/7, gdzie gospodynie SKS 12 Warszawa pod wodzą trenera Piotra Stasiewicza podejmowały SMS-ianki z Aleksandrowa Łódzkiego w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet!

Ostatnie spotkanie w starym roku 2017, było sprawdzianem dla SMS-ianek przed niedzielną bardzo ważną rywalizacją w rozgrywkach juniorek młodszych, wobec powyższego trener Piotr Rozwadowski rozsądnie oszczędzał uczennice I klasy o profilu koszykarskim SMS LO Aleksandrów Łódzki reprezentujące pierwszą drużynę U-18, a dał szansę wykazania się mniej doświadczonym Basketkom. Aleksandrowskie koszykarki dzielnie powalczyły, mimo zdecydowanej przewagi fizycznej warszawianek, zbierając bezcenne doświadczenie!

Gratulując warszawskiej ekipie, dziękujemy SMS-iankom za ambitną postawę :)

II Liga Kobiet XI kolejka

SKS 12 Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:29 (16:8, 20:10; 17:3, 14:8) statystykitabela.

Nasze kadetki prowadzone przez trenera Adama Rajkowskiego stoczyły niespodziewanie bardzo zacięte spotkanie, które również zakończyło zmagania Basketek rocznika 2002 i młodsze w roku 2017. Już pierwsza remisowa kwarta (16:16) pokazała, że w sobotnie popołudnie aleksandrowskie koszykarki będą musiały wznieść się wyżyny swoich umiejętności... druga odsłona ponownie nie wyjaśnia, kto zwycięży w hali przy ul. Milionowej 12 w Łodzi, kolejny remis 15:15 kończy pierwszą remisową połowę rywalizacji!

Wreszcie po dłuższej przerwie odskakujemy łódzkim koleżankom wygrywając III kwartę różnicą sześciu oczek, a prowadzącą do zwycięstwa w trzeciej odsłonie była liderka Basketek Marcela Namiecińska, która zdobyła 11 pkt. ze swoich 31 pkt. (1x3)! :)

W kolejnej ostatniej kwarcie nadal trwa zacięta rywalizacja, ale ponownie podopieczne trenera Adama wytrzymują presję, by ostatecznie doprowadzić do zwycięstwa! Gratulujemy :)

Kadetki U-16 VIII kolejka

AKS SMS Łódź - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 53:61 (16:16, 15:15, 11:17, 11:13) statystyki, tabela.

Z bilansem 5 zwycięstw i 3 porażek (3-1 dom, 2-2 wyjazd), zdobytymi 579 pkt. i straconymi 480 pkt. +99, zajmujemy ostatecznie II miejsce w grupie B awansując do fazy finałowej, gdzie znajdą się trzy najlepsze drużyny grupy A i B, z zaliczeniem bezpośrednich spotkań rundy zasadniczej. Udział w fazie finałowej rozpoczniemy od spotkania wyjazdowego prawdopodobnie z drużyną Widzewa Łódź (czekamy na wprowadzenie wyników i weryfikację protokołów).

Gratulujemy Team-owi trenera głównego Adamowi Rajkowskiemu, trenerom przygotowania motorycznego Piotrowi Milbrandtowi i Maciejowi Kosiakowi oraz wszystkim Basketkom rocznika 2002 i młodsze; kapitan Wiktorii Olejnik, Gabrysi Czerepińskiej, Natalce Kokosińskiej, Marceli Namiecińskiej, Agatce Ziental wszystkie rocznika 2002 oraz Kini Buczyńskiej, Roxi Bućko, Olci Grzelak, Pati Kowalczyk, Nadii Kruk, Kini Lenart, Mai Michalskiej, Mai Sikorskiej, Mai Trafalskiej wszystkie rocznika 2003! BRAWO WY :)

W ostatnim spotkaniu sobotniego grania najstarsze Basketki prowadzone przez trenera Piotra Neydera zmierzyły się w derbach regionu z drużyną PTK Tomiq Pabianice, było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej rozgrywek pierwszoligowych grupy B!

Od pierwszych minut zmotywowane aleksandrowskie koszykarki, niesione ostatnimi trzema wygranymi rozpoczynają spotkanie w połowie pierwszej kwarty od wyniku 0:8, by po kolejnych pięciu minutach zakończyć I kwartę wygraną 7:11!

Niestety, to była najlepsza część spotkania w wykonaniu naszych Basketek... zagęszczona obrona w "pomalowanym" w wykonaniu pabianiczanek całkowicie sparaliżowała poczynania naszych wysokich graczy, na obwodzie szalała kapitan Natalka Danych (13 pkt., 2x3, 3 zbiórki, 1 przechwyt), ale niestety nie otrzymała ona wsparcia od koleżanek z drużyny i po bardzo słabym występie ostatecznie musieliśmy uznać wyższość doświadczonych pabianiczanek! Głowa do góry, nie ma czasu na smutki, spotkanie w Pabianicach rozczarowało jakością sportową, ale gramy dalej już w najbliższą środę walczymy na własnym parkiecie z kolejnym trudnym przeciwnikiem Liderem Swarzędz! Startujemy o godzinie 18.00, serdecznie zapraszamy :)

I Liga Kobiet XII kolejka

PTK Tomiq Pabianice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 60:38 (7:11, 25:11; 11:9, 17:7) statystyki, tabela.