• SMS LO AŁ broni tytułu Mistrzyń woj. łódzkiego!

SMS LO AŁ broni tytułu Mistrzyń woj. łódzkiego!

01 marca 201812-

Pięknie rozpoczyna się miesiąc marzec, oczywiście za sprawą naszych aleksandrowskich koszykarek, które w kapitalnym stylu bronią tytuł Mistrzyń województwa łódzkiego w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych - Licealiady 2018! BRAWO WIELKIE GRATULACJE :)

Wielki Finał Wojewódzki odbył się w Mieście Piotrkowie Trybunalskim, a gospodarzem turnieju finałowego, był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, a wśród elity koszykówki dziewcząt województwa łódzkiego ponadto znalazły się;

1. XXXII Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi (opiekun Agnieszka Kuczmera)
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku-Kolumnie (opiekun Jarosław Wełna)
  3. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa ze Skierniewic (opiekun Piotr Łysikowski)
  4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim (opiekun Piotr Neyder)

Zgodnie z regulaminem turniej finałowy rozpoczęło losowanie, w którym szczęście uśmiechnęło się do SMS-ianek, szczęśliwa dłoń trenera Piotra wylosowała grupę B, gdzie znalazły się aleksandrowskie koszykarki wraz z gospodyniami z ZSP nr 2. Natomiast w grupie A (grupie "śmierci") walczyły zacięcie reprezentacje Miasta Łodzi, Łasku-Kolumny oraz Skierniewic! Jak się okazało z biegiem czasu w rywalizacji grupy A o zwycięstwie grupowym zadecydował dopiero trzeci punkt regulaminu rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego! Emocje sięgały zenitu...

Po trzech zaciętych spotkania wszystkie drużyny grupy A miały identyczną liczbę zwycięstw (1) i porażek (1), więc przeliczone zostały punkty zdobyte do straconych, gdzie również utrzymał się remis +1 między szkołami z Łodzi i Skierniewic, więc o kolejności zadecydował bezpośredni wynik spotkania zainteresowanych drużyn, tym samym skierniewiczanki cieszyły się ze zwycięstwa :)

1. XXXII LO Łódź

2. ZSO Łask-Kolumna

3. LO Skierniewice

Rywalizacja grupowa

XXXII LO - ZSO 36:30

ZSO - LO 30:26

XXXII - LO 29:34

Tabela końcowa grupy A

1. LO Skierniewice - 3 punkty z bilansem 1 zwycięstwo i jedna porażka, różnica zdobytych małych punktów do straconych +1

2. XXXII Łódź - 3 punkty (1-1) +1

3. ZSO Łask-Kolumna - 3 (1-1) -2

W międzyczasie Reprezentacja SMS LO Aleksandrów Łódzki rozegrała pojedynek z gospodyniami, gdzie prym wiodły oczywiście SMS-ianki broniące tytułu,przypomnijmy Wicemistrzynie Polski z ubiegłego roku!

SMS LO - ZSP nr 2 80:17 (20:0, 23:3; 17:0, 20:14)

Po niezwykłych emocjach w rywalizacji grupy A ostatecznie do małego finału, czyli walki o III miejsce przystąpiły reprezentacje z Łodzi oraz Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie łodzianki wygrywają w stosunku 59:11 zdobywając brązowe medale Mistrzostw woj. łódzkiego!

Wielki Finał Wojewódzki odbył się z udziałem dwóch Team-ów z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego oraz Skierniewic! Mimo ambitnej postawy przeciwniczek aleksandrowskie SMS-ianki bezapelacyjnie bronią ubiegłoroczny tytuł w imponującym stylu zdobywając upragnione złote medale!

Finał

SMS LO - LO Skierniewice 92:16 (27:6, 23:2; 20:3, 22:5)

Klasyfikacja końcowa Wielkiego Finału Wojewódzkiego Liceliady 2018

I miejsce

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa ze Skierniewic

XXXII Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi

IV miejsce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Piotrków Trybunalski

V miejsce

Gratulujemy sportowej postawy wszystkim reprezentacjom, a Dyrekcji SMS LO Aleksandrów Łódzki oraz uczennicom dziękujemy za potwierdzenie dominacji szkoleniowej w województwie łódzkim i gratulujemy awansu do Finału Ogólnopolskiego!

Przypomnijmy sukcesy sportowe aleksandrowskiej placówki, to ogromny wkład Zarządu Powiatu Zgierskiego na czele ze Starostą Bogdanem Jarotą, Wicestarostą Krzysztofem Kozaneckim, Burmistrzem Jackiem Lipińskim i Radą Miasta Aleksandrowa Łódzkiego!

DZIĘKUJEMY, dzięki WAM marzenia SMS-ianek się spełniają!

Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji SMS LO Renaty Święciak-Ruda, Wicedyrektor Agaty Pawłowskiej, gronu pedagogicznemu, opiekunom w bursie za stworzenie wyjątkowej atmosfery dającej pewność siebie uczennic, które z roku na rok zdobywają niedostępne szczyty!

Sukces wypracowany wieloma godzinami spędzonymi w hali, którego autorami są;

Sztab trenerski - Piotr Neyder (koszykówka), Piotr Rozwadowski (koszykówka), Adam Rajkowski (koszykówka), Piotr Milbrandt (przygotowanie motoryczne) oraz Maciej Kosiak (przygotowanie motoryczne).

Sztab medyczny - dr n. med. Dariusz Świniarski, dr n. med. Jolanta Wrzesińska, fizjoterapeutka Żaneta Andrychowicz, fizjoterapeuta Paweł Karasiak.

Uczennice I, II oraz III klas o profilu koszykarskim; kapitan Wiktoria Kośla, Patrycja Krzyszczak, Karina Skopińska, Klaudia Dudek, Martyna Leszczyńska, Jessica Solak, Justyna Samulak, Klaudia Kozłowska, Patrycja Borawska, Paulina Dominiak, Martyna Janusz oraz Bianka Bałwas.

JESTEŚMY Z WAS DUMNI! DZIĘKUJEMY :)

Myślimy, że Dyrektor Renata nie będzie miała dużych pretensji, że ogłaszamy to dziś :)

UWAGA, UWAGA w nagrodę za Waszą wzorową postawę ubiegając się od poprzednich finałów, ogłaszamy już dziś

MAMY WIELKI FINAŁ OGÓLNOPOLSKI w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z tej okazji serdecznie dziękujemy Zarządowi Szkolnego Związku Sportowego oraz Zarządowi Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego za zaufanie i wyrażenie zgody na Wielki Finał w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim! Dziękujemy :)

Bawimy się z całą elitą polskiej koszykówki szkolnej w terminie 5-8.06.2018 r., ale tym razem nie pozwolimy wydrzeć sobie Mistrzostwa Polski!

Zrobimy wszystko, by jak w pamiętnym roku 2013 zdobyć tytuł na aleksandrowskim parkiecie :)

GO SMS GO!