• SMS-ianki zakończyły rundę zasadniczą!

SMS-ianki zakończyły rundę zasadniczą!

13 marca 201712-

Raport z SMS-u rozpoczynamy od młodszej grupy, gdzie przyszłość Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim rocznik 2001 dzielnie powalczył ze starszymi koleżankami z Łodzi...

Spotkanie na hali przy ul. Milionowej 12 rozpoczęło się bardzo obiecująco dla podopiecznych trenerki Daivy Jodeikaite, odważne aleksandrowskie koszykarki, nie bały się walki z silniejszymi fizycznie łodziankami, dzielnie walcząc jak równy z równym!

Ostatecznie pierwszą połowę podopieczne trenera Marcina Markowicza kończą z przewagą 19 punktów, ale to nie zraziło młodych-gniewnych z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego! Po przerwie ponownie gramy bez zahamowań, odważnie walcząc w obronie i ataku :) a "trójeczka" Zosi Łapińskiej (11 pkt.) cud-malina :)

Ostatnia kwarta miała bardzo dziwny przebieg, gdzie znakomicie rozpoczynają ją łodzianki notując run 18-0, ale nic nie jest w stanie złamać ambitnych aleksandrowskich koszykarek, które rewanżują się 5:17 :)

Ostatecznie zgodnie z przewidywaniami wygrywają bardziej dojrzałe koleżanki z Łodzi, którym gratulujemy, ale wszystkim Basketkom dziękujemy za fajne emocje i za pokazanie "pazurków"! oto właśnie chodzi walka i zaangażowanie w każdym meczu! Brawo :)

Niestety było to już ostatnie spotkanie juniorek młodszych SMS-ianek złożonych z rocznika 1999/2000/2001, dziękujemy za cały krótki, choć "treściwy" zebrane doświadczenie na pewno przełoży się już niedługo!

Podziękowania za sezon 2016/2017 kierujemy do sztabu trenerskiego Daivy Jodeikaite, Piotr Rozwadowski, Edyta Koryzna, Roman Słowiński oraz trener przygotowania motorycznego Wiesław Benda, opiekunom medycznym fizjoterapeutom Żanecie Andrychowicz i Danielowi Stachowiakowi, zawodniczek Agnieszki Wróbel kapitan, Bianki Bałwas kapitan, Weronice Bogdańskiej, Kindze Jaworskiej, Weronice Pietrzykowskiej, Agacie Czuba, Martynie Goździk, Wiktorii Bogusz, Patrycji Borawskiej, Natalii Głaz, Annie Konaszewskiej, Aleksandrze i Klaudii Kozłowskiej, Weronice Lipińskiej, Zofii Łapińskiej, Ewelinie Mackiewicz, Martynie Olczyk, Bogusławie Ołubek, Zofii Serafin, Zuzannie Sęk, Sylwii Sobczak, Katarzynie Szpera, Wiktorii Urbaniak oraz Barbarze Worsowicz! Dziękujemy :)

U-18 X kolejka

ŁKS SMS Łódź - UKS Basket SMS II Aleksandrów Łódzki 88:61 (24:13, 18:10, 21:21, 25:17) statystykitabela.

Starsze SMS-ianki podopieczne trenerki Edyty Koryzny w ostatnim meczu rundy zasadniczej gościły zespół ze Skierniewic, który niestety w minionym sezonie zawiódł, nie pokazując swojej największej broni - Trio Z&Z&S.

Podopieczne trenera Adriana El-Warda już w pierwszej odsłonie zmierzyły się ze zbilansowaną grą w ataku i obronie wdrożoną przez SMS-ianki, które właściwie z gwizdkiem kończącym kwartę numer jeden (26:7) ustawiły spotkanie!

Ambitne skierniewiczanki dzielnie powalczyły w kolejnych kwartach numer dwa i trzy, ale aleksandrowskie koszykarki nie zamierzały przegrać kolejnego spotkania i zaatakowały w ostatniej części rywalizacji ustanawiając wynik końcowy!

Dziękujemy za walkę drużynie ze Skierniewic, a Basketkom gratulujemy wygranej, która umacnia naszą drużynę na II miejscu w tabeli U-18, dając możliwość dalszej walki o awans do fazy strefowej!

Już w najbliższy czwartek rozpoczynamy maraton, czego życzymy SMS-iankom! Pojedynek barażowy, będzie walką o wicemistrzostwo woj. łódzkiego, początek spotkania z drużyną Widzewa Szkoła Gortata Łódź o godzinie 17.00! W przypadku wygranej rusza karuzela, która wygląda następująco;

• 17.03.2017 r. godz.16.00 PTK Pabianice (Hala Powiatowa ul. św. Jana 30/36 Pabianice)
  • 18.03.2017 r. godz.13.00 MUKS WSG SUPRAVIS SISU Bydgoszcz (hala ZS nr 7, ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy)
  • 19.03.2017 r. godz.11.00 MMKS Katarzynki Toruń (hala ZS nr 7, ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy)

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania Basketek! Do zobaczenia :)

U-18 X kolejka

UKS Basket SMS I Aleksandrów Łódzki - MKS Ósemka Skierniewice 74:51 (26:7, 13:17, 14:16, 21:11) statystykitabela.