• Rocznik 2007 i młodsze wygrywa turniej w Sieradzu :)

Rocznik 2007 i młodsze wygrywa turniej w Sieradzu :)

10 grudnia 201812-

Dzięki uprzejmości człowieka-orkiestry trenera Grzegorza Andryszczaka mieliśmy przyjemność uczestniczenia w już XXIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego Koszykówki Dziewcząt rozgrywanego w Mieście Sieradzu!

Serdecznie dziękujemy :)

W turnieju wystartowały, aż 23 drużyny podzielone na trzy kategorie wiekowe U-16 kadetki, U-14 młodziczki oraz najmłodsze żaczki!

Kadetki U-16 podzielone na dwie grupy; A - Delfin Kłecko, Warsaw Basketball Warszawa, Trójka Sieradz oraz Basket Szczecin, grupa B - KS Play Basket Kraszewice, MKK 11 Siedlce, Trójka-Basket Aleksandrów Łódzki, La Basket Warszawa.

Młodziczki U-14 zagrały systemem "każdy z każdym", łącznie siedem drużyn - UKS Basket Aleksandrów Łódzki, Mag-Rys Zgierz, Warsaw Basketball Warszawa, UKS "Lider" Tomaszów Mazowiecki, Trójka Sieradz oraz UKS Bliza Władysławowo.

Najmłodsze koszykarki podzielono również na dwie grupy, A - Ślęza Wrocław II, UKS Basket Fred Kielno, Trójka Sieradz oraz UKS Basket Aleksandrów Łódzki, grupa B - KS Play Basket Kraszewice, KKS Siechnice, Ślęza Wrocław I, La Basket Warszawa.

Najwięcej radości przyniosły nasze najmłodsze Basketki, które wywalczyły złote medale! Zapytaliśmy trenera Kacpra Nowowiejskiego jak przebiegała trzydniowa rywalizacja...

"Witam po 3 dniach zmagań wracamy z wynikiem 5 zwycięstw 0 porażek. Pierwsze spotkanie z gospodarzem na rozgrzewkę zakończone zwycięstwem 86-4 drugie spotkanie z bardzo mocną drużyną z Kielna zakończone naszym zwycięstwem 29-26 i walka do ostatniej sekundy. W sobotę mecz o 1 miejsce w grupie ze Ślęzą Wrocław II wynik chyba :) 78-8, półfinał z pierwsza drużyna z Wrocławia, która podjęła walkę w pierwszej kwarcie, reszta spotkania należała do nas wynik chyba :) (wyniki nie mają żadnego znaczenia na tym etapie) 68-16! Finał ponownie z drużyna z Kielna, głodną rewanżu :)

Do przerwy Basketki przegrywają 11 oczkami, po przerwie jednak nasz głód zwycięstwa okazał się silniejszy i po pięknej walce i pogoni za rywalem ostatecznie wygrywamy 71-70! Jestem bardzo dumny z nich, oddały serducho na parkiecie! Brawo WY :)" my również dołączamy się do gratulacji :)

Najlepsza w konkursie rzutów osobistych Tatiana Redłowska, drugie miejsce zajęła Marta Menkarska! Rewelacja :)

W obronie na tablicach prym wiodła Oliwia Gleń! Cudownie :)

Program SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki) zdaje pierwsze egzaminy! Dziękujemy :)

Dziękując wszystkim Basketkom na słowa wyróżnienia zasługuje również Aleksandra Olczak, która dzielnie wspierała drużynę młodziczek U-14!

Brawo TY :)

Wyniki końcowe XXIII edycji Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt - Sieradz 2018;