• Przebudzenie drużyny pierwszoligowej! :)

Przebudzenie drużyny pierwszoligowej! :)

21 października 201812-

Ostatnim sobotnim spotkaniem rozgrywanym późnym wieczorem, była rywalizacja młodych-gniewnych z Miasta Sportu kontra niepokonane warszawianki z AZS Uniwersytetu Warszawskiego!

Team sztabu trenerskiego Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński i Piotr Milbrandt miał "coś" do udowodnienia, po blamażu w meczu w Łomiankach, zmierzyliśmy się w wiceliderem prowadzonym przez duet trenerski Maciej Gordon, Małgorzata Zaroń...

Trudny początek (2:9) nie zapowiadał zaciętej rywalizacji do ostatnich minut, ale z każdą minutą młode Basketki ambitnie walczyły w obronie i wreszcie zaczęły wykorzystywać swój potencjał w ataku, zagraliśmy na bardzo zadowalającym procencie rzutowym za "dwa" 18/45 40% oraz za "trzy" 6/18 33,3%!

Niestety ciągle mamy problem na linii rzutów osobistych 15/22 68,2% nie porywa, a tym bardziej, kiedy mamy walka punkt za punkt.

Ostatecznie pierwszą kwartę, po znakomitej końcówce wygrywamy 27:21! Zdecydowanie pozytywna, ambitna postawa całej drużyny ucieszyła licznie zgromadzonych kibiców aleksandrowskiej koszykówki. W drugiej odsłonie nie zwalniamy tempa dobrej zbilansowanej gry, ze wskazaniem na atak! Niestety przy wyniku 43:32, coś się zacięło i ostatnie dwie minuty pierwszej połowy należały do przyjezdnych, które odnotowują run 7:0 :(

Drużyny zeszły do szatni przy wyniku 43:39...

Niestety doświadczenie AZS-u uwidoczniło się w trzeciej części zaciętej rywalizacji, gdzie warszawianki odrabiają straty z nawiązką i na ostatniej dziesięć minut wychodzą na prowadzenie 52:59 :(

Ale podopieczne trenerów A&D&P nie poddaje się i rozgrywa kolejną bardzo udaną kwartę, w której pokazaliśmy pazurki i w piątej minucie wychodzimy na jednopunktowe prowadzenie 65:64, warszawianki odpowiadają jednym celnym i w połowie IV kwarty mamy remis!

Emocje się nie kończą, kiedy odskakujemy na 4 oczka w siódmej minucie i myślimy już o wygranej, drużyna ze stolicy wykorzystuje przewagę doświadczenia, a błędy w obronie aleksandrowskich koszykarek nie pozwalają "dowieźć" zwycięstwa do ostatniego gwizdka :( szkoda!

Mimo przegranej dziękujemy za ambitną postawę całej drużyny, w sobotni wieczór zagrałyście najlepsze spotkanie w dotychczasowych meczach pierwszoligowych, gdzie pokazałyście, że możecie walczyć z każdym, tylko trzeba w to wierzyć!

Gratulujemy warszawiankom czwartej wygranej z rzędu, a Basketkom życzymy chwili odpoczynku, ponieważ czeka je bardzo trudne niedzielne spotkanie w Gdańsku, gdzie zmierzą się z zapleczem ekstraklasowym ekipy Golden Tulip Politechnika Gdańska II.

Wielkie podziękowania dla naszych Mażoretek z Aleksandrowa Łódzkiego, ich przesłodkie występy taneczne umiliły czas naszym niezawodnym kibicom!

Dziękujemy :)

IV kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Uniwersytet Warszawski 69:74 (27:21, 16:18; 9:20, 17:15) statystyki, tabela

Trzymamy kciuki za pierwszą wygraną w rozgrywkach pierwszoligowych!