• Powiat Zgierski zdobyty!

Powiat Zgierski zdobyty!

15 lutego 201812-

W czwartkowy poranek ruszyliśmy z rozgrywkami Licealiady 2018...

Wicemistrzynie Polski - Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczęły walkę o obronę tytułu, ale po cichu liczymy na złoto w tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt!

Reprezentacja SMS LO Aleksandrów Łódzki pod wodzą trenera Piotra Neydera w Hali MOSiR w Mieście Zgierzu powalczyła o tytuł Mistrzyń Powiatu Zgierskiego, w grupie B zmierzyliśmy się z drużynami z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. J.S. Cezaka w Zgierzu.

Faworytki z Miasta Sportu nie zawiodły, już w pierwszym spotkaniu SMS-ianki pokazały moc wygrywając pewnie z reprezentacją LO z Ozorkowa 120:8, w kwartach (29:4, 23:0; 34:0, 34:4), w kolejnej rywalizacji ponownie nie dajemy szans zgierzankom pokonując "Ekonomik" 97:6 (26:0, 18:0; 28:0, 25:4) awansując do Wielkiego Finału Powiatu!

W finale zmierzyliśmy się z reprezentacją Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Głownie i tym razem SMS-ianki klas I, II oraz III pewnie wygrywają zdobywając pierwszy tytuł otwierający walkę o medale finału ogólnopolskiego - mamy Puchar Powiatu Zgierskiego!

SMS LO Aleksandrów Łódzki - PK LO Głowno 68:21 (14:4, 14:5; 20:0, 20:12) Brawo WY :)

Dziękujemy koleżankom z drużyn rywalizujących w Finale Powiatu Zgierskiego, a gratulujemy SMS-iankom, które awansowały do Półfinałów Mistrzostw woj. łódzkiego, które odbędą się już 23.02.2018 r. w Mieście Pabianicach!

Reprezentacja SMS LO Aleksandrów Łódzki; trener Piotr Neyder, fizjoterapeuta Paweł Karasiak, Wiktoria Kośla kapitan (II A - rocznik 2000), Klaudia Dudek (III A - 99'), Jessica Solak (II A - 00'), Justyna Samulak (II A - 00'), Bianka Bałwas (I B - 01'), Sylwia Sobczak (I B - 01'), Klaudia Kozłowska (I B - 01'), Bogusia Ołubek (I A - 01'), Martyna Janusz (I A - 01'), Aleksandra Kozłowska (I A - 01'), Zosia Łapińska (I A - 01'), Kasia Szpera (I A - 01')!

GRATULUJEMY! DZIĘKUJEMY :)