• Powiat Zgierski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyty!

Powiat Zgierski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyty!

22 lutego 201812-

Z nieukrywaną radością uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim zdobywają tytuł Mistrzyń Powiatu Zgierskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 2018!

We wtorkowy poranek w hali MOSiR Zgierz przy ul. Wschodniej 2 odbył się turniej finałowy, gdzie rywalizowało pięć drużyn reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 Zgierz, Szkołę Podstawową nr 8 również ze Zgierza, Szkołę Podstawową nr 1 z Głowna, Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych z Głowna oraz nasza reprezentacja klas o profilu koszykarskim, przypomnijmy ubiegłoroczne Mistrzynie woj. łódzkiego i Wicemistrzynie Polski!

W grupie A znalazły się drużyny ze Zgierza - SP 1 oraz SP 8, natomiast w grupie B walczyli pozostali, czyli SP 1 Głowno, ZSL-G Głowno oraz SP 1 z Aleksandrowa Łódzkiego!

Aleksandrowianki prowadzone przez trenerkę główną Agnieszkę Różycką-Zdobysz i jej asystenta trenera Adama Rajkowskiego w imponującym stylu dotarły do finału pokonując w fazie grupowej drużyny z Głowna;

SP 1 Aleksandrów Ł. - ZSL-G Głowno 27:12 (8:2, 9:3; 8:0, 2:7)

SP 1 Aleksandrów Ł. - SP 1 Głowno 37:24 (18:8, 10:2; 7:6, 2:8)

W finale spotkaliśmy się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1 ze Zgierza, już od pierwszej kwarty zdeterminowane aleksandrowianki narzuciły swój rytm gry wygrywając odsłonę numer jeden 19:0!

Ostatecznie po zbilansowanej grze obronnej i w ataku zdobywamy tytuł Mistrzyń Powiatu Zgierskiego i awans do 1/2 Mistrzostw woj. łódzkiego! Brawo WY :)

Dziękujemy wszystkim reprezentacjom za ambitną walkę, a uczennicom Szkoły Podstawowej nr 1 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim gratulujemy znakomitej postawy, życząc awansu do finału wojewódzkiego!

Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej etap powiatowy

SP 1 Aleksandrów Łódzki - Szkoła Podstawowa nr 1 w Zgierzu 60:15 (19:0, 22:6; 9:3, 10:6)

o miejsce III

ZSL-G - SP 1 Głowno 44:15

Złotka wystąpiły w następującym składzie Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim;

trenerka główna Agnieszka Różycka-Zdobysz, asystent trener Adam Rajkowski, kapitan Agata Ziental (rocznik 2002), Marcelina Namiecińska (02'), Wiktoria Olejnik (02'), Weronika Woźniczak (02'), Olga Szafran (02') wszystkie z klasy III F, Aleksandra Grzelak (03'), Patrycja Kowalczyk (03'), Nadia Kruk (03'), Lidia Miller (03'), Adrianna Kunat (03') oraz kontuzjowana Maja Michalska (03') wszystkie z klasy II F! Gratulujemy :)