• Pierwszy krok zrobiony! Otwieramy Turniej Strefowy od wygranej :)

Pierwszy krok zrobiony! Otwieramy Turniej Strefowy od wygranej :)

04 stycznia 201912-

W piątkowe popołudnie Dream Team trenera Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i Piotra Milbrandta wyruszył na podbój Bydgoszczy, gdzie w dniach 4-6.01.2019 r. odbywać się będzie Turniej Strefowy juniorek starszych U-22!

Przypomnijmy, że rywalizacja trzech najlepszych ekip dwóch województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego ma wyłonić dwie drużyny, które będą reprezentować na forum ogólnopolskim strefę kujawsko-pomorsko-łódzką... gospodarz KS Basket 25 Bydgoszcz, MMKS Katarzynki Toruń oraz aleksandrowska, uzdolniona młodzież UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki!

Turniej Strefowy rozpoczęła rywalizacja zaplecza młodzieżowego ekstraklasowej drużyny z Torunia z SMS-iankami z Miasta Sportu...

Mimo, że faworytem, był nasz Dream Team, to podopieczne trenera Tomasza Urbana i asystenta Marka Szwejkowskiego postawiły bardzo trudne warunki, a spotkanie momentami stało na bardzo wysokim poziomie i śmiało możemy powiedzieć, że było najlepszą walką juniorek starszych w dotychczasowej rywalizacji najstarszej grupy młodzieżowej sezonu 2018/2019! Brawo dla obydwu drużyn za stworzenie mega emocji sportowych :)

Rewelacyjna walka rozgrywana w przepięknej hali Artego Arenie przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy rozpoczęła się od bombardowania obydwu koszy i już w pierwszych pięciu minutach mieliśmy remis 10:10, przy dwóch celnych trafieniach dystansowych, każdej z ekip!

Ostatecznie po zbilansowanej grze obronnej i w ataku wychodzimy na nieznaczne 5-punktowe prowadzenie 16:21 :)

W połowie drugiej kwarty aleksandrowskie koszykarki wychodzą na najwyższe 12-punktowe prowadzenie i to dwukrotnie przy stanie 21:33 oraz 25:37! Ale dziś nie było to powodem do rezygnacji torunianek, które przebudzają się w końcówce kwarty i niebezpiecznie zbliżyły się na 6 oczek! Na przerwę schodzimy przy stanie 33:39...

W drużynie z Torunia grają dwie byłe Basketki Roksana Płonka i Marta Wieczyńska, to właśnie za sprawą jednej z nich "Wieczki" (16 pkt., 3x3), która trafia dwie "trójki" z rzędu doprowadza do remisu 43:43, była to 4 minuta trzeciej odsłony! Charakter sportowca poznaje się właśnie w takich momentach, gdzie murowany faworyt próbuje "odskoczyć" na bezpieczną przewagę, a ambitnie walczące przeciwniczki skutecznie kontrują! Dojrzałość i wola zwycięstwa, była jednak po stronie aleksandrowskiej młodzieży, która wytrzymuje napór torunianek i ostatecznie kończy III kwartę przy wyniku 48:55 :) Brawo WY!

Ostatnie dziesięć minut, to już kontrola wyniku i spokojne "dowiezienie" zwycięstwa! Po bardzo emocjonujących trzech kwartach otwieramy Turniej Strefowy od bardzo ważnego sukcesu, dającego nadzieję na zdobycie złota, które pozwoli na rozstawienie naszej drużyny podczas losowania grup półfinałowych, do której będą dolosowywane kolejne drużyny. Gratulacje :)

Gorące podziękowania dla całej drużyny z Torunia, która pokazała charakter i dziś zagrała najlepsze spotkanie w sezonie, a wielkie słowa podziwu kierujemy dla naszego Dream Team-u, który zrobił ogromny postęp i "ogarnął się" po pięciu kontuzjach podstawowych, doświadczonych graczy UKS-u Basket. Przypomnijmy w sezonie 2018/2019 już nie zagrają Martyna Borowiecka "Boro", Natalia Klimczyk "Glima", Karina Skopińska "Kurczak", Jessica Solak "Jess", którym życzymy wytrwałości podczas rehabilitacji!  Na szczęście, mamy dobre rokowania co do kapitan Agaty Maciejewskiej "MJ", która na pewno pomoże drużynie na półfinałach Mistrzostw Polski. Szczególne słowa podziękowań kierujemy do Basketek Aleksandry Pszczolarskiej "Pszczółki" (2 pkt.) oraz Nicoli Obrodzkiej (6 pkt.) za wkład w pomoc aleksandrowskiej drużynie! Wyróżnienie dla Martynki Janusz zdobywczyni największej ilości punktów (17 pkt. 2x3), która była wszechobecna na parkiecie, walczyła jak szalona, przełamując swoje słabości! Brawo "Bobas" :)

Dziś dziękujemy wszystkim Basketkom za postawę na parkiecie i zachowanie ławki rezerwowych! Stanowiłyście monolit, wszystkie się nawzajem wspierałyście tworząc Team Spirit! Brawo, przepiękny widok pokazujący, że Razem można przenosić góry!

Oczywiście dziękujemy wszystkim kibicom Dream Team-u za bardzo mocne trzymanie kciuków, czuliśmy to :) Pozdrawiamy!

Turniej Strefowy juniorek starszych U-22

MMKS Katarzynki Toruń - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 57:67 (16:21, 17:18; 15:16, 9:12) statystyki

Jutro chwila odpoczynku, trening o godzinie 12.00 w naszej hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26, obiadek i wracamy na nocleg do Bydgoszczy, by w niedzielne przedpołudnie zmierzyć się z gospodyniami! Startujemy o godzinie 11.30. Trzymajcie kciuki!

W sobotę o godzinie 12.45 odbędzie się rywalizacja pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Torunia, bardzo ważny mecz dla układu tabeli!