• Nowy termin testów sprawnościowych SMS-LO Aleksandrów Łódzki :)  27.06.2020 r.!

Nowy termin testów sprawnościowych SMS-LO Aleksandrów Łódzki :) 27.06.2020 r.!

06 maja 202012-

Zgodnie z nowym harmonogramem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 wydanym w dniu 19.05.2020 r. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowym terminem testów sprawnościowych, będzie dzień 27.06.2020 r. (sobota) o godzinie 14.00! Miejsce Hala SP 1 ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu - Aleksandrowie Łódzkim!

W imieniu całej społeczności aleksandrowskiej koszykówki serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczennice VIII klas szkół podstawowych rocznika 2005 i młodsze do Rodziny Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim!

Zapraszają Was trzykrotne Mistrzynie Polski (2013, 2014, 2019) i czterokrotne Wicemistrzynie Polski! <3

Sztab trenerski – trenerzy przygotowania koszykarskiego Piotr Rozwadowski (indywidualne treningi z graczami niskimi), Adam Rajkowski (indywidualne treningi z graczami wysokimi), Dariusz Raczyński (trener mentor wszystkich grup młodzieżowych), trenerka Elena Redłowska-Agafonnikova (indywidualne treningi z graczami niskimi), trener przygotowania motorycznego Tomasz Grzeszczakowski i Michał Sagan!

Sztab medyczny – Klinika Orto Sport Clinic dr Grzegorz Sobieraj, dr n. med. Dariusz Świniarski, dr n. med. Jolanta Wrzesińska, na każdym treningu i wyjeździe dostępni fizjoterapeuci Paweł Karasiak i Sonia Bałwas!

Jak pogodzić sport z dobrym przygotowaniem do matury? Pokażemy Wam!

W ubiegłym roku pożegnaliśmy kolejny rocznik SMS-ianek (2000), który może pochwalić się zdawalnością matury 2019 na poziomie 97%!

Dwa wybrane fakultety od pierwszej klasy! Profesorowie przedmiotów maturalnych obecni codziennie na dyżurach (przedział godzinowy 16.00-21.00) w bursie szkoły!

Jak wznieść się na wyżyny swoich umiejętności intelektualnych i sportowych? Pokażemy Wam!

Startujemy z SMS-iankami w I Lidze Kobiet w minionym sezonie mieliśmy najmłodszą drużynę ze średnią wieku 17,78! II Lidze Kobiet, rozgrywkach młodzieżowych juniorek starszych U-22, juniorek młodszych U-18 oraz kadetek U-16!

Przeprowadziliśmy pełną termomodernizację budynku szkoły, a przed nami docieplenie busy, które planowane jest na tegoroczne wakacje!

Rozpoczęliśmy budowę nowego obiektu: drugiej hali pasywnej wybudowanej w Polsce! Zakończenie prac z ostatnim dniem września 2020!

Stworzyliśmy wyjątkową rodzinną atmosferę, która pomaga uzdolnionym pierwszoklasistkom płynnie wdrożyć się w plan tygodniowy ich rozwoju intelektualnego, jak i sportowego!

Na bazie sześcioletniego doświadczenia stworzyliśmy wraz z Radą Pedagogiczną, opiekunami z bursy i sztabem szkoleniowy optymalny plan tygodniowych zajęć uczennic SMS-LO Aleksandrów Łódzki, oto przykład z roku szkolnego 2019/2020;

poniedziałek - zajęcia szkolne + wybrane przez uczennice fakultety, wieczorna odnowa biologiczna na obiekcie "Olimpijczyk" - Miejska Pływalnia odległość od szkoły 700 m

wtorek - 7.00 poranny trening indywidualny (podział wysoka/niska), 9.30-14.30 nauka, 17.00-19.00 trening motoryczno-koszykarski, od września 2020 wszystkie treningi odbywać się będą w nowej Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki, powstającej przy szkole!

środa - 8.00-14.30 nauka, 17.00-19.00 trening koszykarski lub mecz juniorek starszych

czwartek - model wtorkowy

piątek - 8.00-14.30 nauka, 17.00-19.00 trening koszykarski

sobota - mecze I Ligi Kobiet, II Ligi Kobiet oraz kadetek

niedziela - mecze juniorek młodszych

Dla Państwa informacji bursa SMS-LO Aleksandrów Łódzki jest umiejscowiona w kompleksie szkoła-bursa-hala!

Więc jak sami widzicie dzieje się :)

Na terenie szkoły SMS-LO Aleksandrów Łódzki znajduje się w pełni wyposażona kuchnia wraz ze stołówką szkolną, a w weekendy uczennice otrzymują wybrane przez siebie menu cateringowe! Stypendia naukowe i sportowe! Niepowtarzalna atmosfera Rodzinny SMS-LO Aleksandrów Łódzki!

Od czterech lat jesteśmy uczestnikiem Programu KOSSM oraz SMOK spiętych wspólną klamrą pod tytułem MAPA, wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZKosz!

To wszystko dla Was!

Test sprawnościowy dla przyszłych SMS-ianek odbędzie się w dniu 27.06.2020 r. (sobota) godzina 14.00, który odbędzie się w Hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim. Sprawdzian przewidziany jest wraz z wycieczką po wszystkich obiektach sportowych, z których korzystają uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim!

MOSiR Aleksandrów Łódzki im. Włodzimierza SmolarkaZSS Aleksandrów ŁódzkiZSZ Aleksandrów Łódzki

Dyrektor SMS-LO Aleksandrów Łódzki

Pani Renata Święciak-Ruda e-mail sekretariat@sms-kopernik.pl