• Nasze SMOK-i niepokonane :)

Nasze SMOK-i niepokonane :)

22 kwietnia 201812-

Aleksandrowski Program upowszechniania ukochanej koszykówki wśród dzieciaków przynosi znakomite efekty w wymiarze woj. łódzkiego!

Ponad 100 najmłodszych Basketek rocznika 2005 i młodsze bawiących się w Programie SMOK (Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki) dotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Koszykówki oraz Władze Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego przynosi zamierzone efekty!

Przypomnijmy Program SMOK obejmuje trzy kategorie wiekowe - skrzatki U-11, żaczki U-12 oraz młodziczki U-14.

Po siedmiu kolejkach rozgrywek najmłodszych adeptek koszykówki rocznika 2007 i młodsze (skrzatki U-11) wysuwamy się na prowadzenie w rozgrywkach o mistrzostwo województwa łódzkiego, ale z identycznym bilansem siedmiu wygranych i żadnej porażki plasuje się również drużyna z Miasta Głowna, tylko różnice punktowe zadecydowały o pierwszym miejscu Basketek prowadzonych przez sztab trenerski Kacpra Nowowiejskiego, Jakuba Głuszka i Elenę Redłowską-Agafonnikovą!

Mamy najlepszy atak w lidze zdobywając uwaga 644 punkty w 7 meczach, co daje imponującą średnią 92 punkty na spotkanie, a tracimy jedynie 194, czyli w podsumowaniu mamy +451 punktów (zdobyte minus stracone)! Głownianki natomiast mają najlepszą obronę w lidze, gdzie w VII kolejkach straciły tylko 154 oczka, a zdobyły 389, co daje +235 pkt., więc bezpośredni pojedynek z drużyną z Głowna zapowiada się z mega emocjami :)

Wróćmy do sobotniej rywalizacji z drużyną z Pabianic, która przyjechała do Miasta Sportu pod opieką trenerki Marzeny Głaszcz, spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla aleksandrowianek, ale ambitnie walczące pabianiczanki nie poddają się i po pierwszej połowie prowadzą trzema punktami (32:35). Odpoczynek w szatni zaprocentował, a zmotywowane Basketki rozpoczynają koncertową grę w obronie i ataku, kapitan Tatiana Redłowska i spółka zdobywają w II połowie 46 oczek i co najważniejsze tracąc jedynie 26!

Tak, tak, nasz znak firmowy zbilansowana gra obronna z atakiem, po bardzo zaciętym spotkaniu siódmą wygraną z rzędu, obejmując fotel lidera rozgrywek U-11! Brawo WY :)

Dziękując pabianiczankom pragniemy zwrócić uwagę, że doczekaliśmy się chwili, w której dwie córki trenerki Edyty Koryzny pojawiły się na parkiecie Julcia (8 pkt.) i Zuza :) którym życzymy radości z gry i jak najmniej kontuzji :)

Całej ambitnie walczącej drużynie UKS Basket przesyłam gorące gratulacje! Brawa dla trenera Kacpra i trenerki Eleny i ich podopiecznych, którym pozostały już tylko cztery spotkanie do zakończenia rundy zasadniczej, w których zmierzą się z ekipami z Bełchatowa, Głowna, Pabianic oraz Łodzi!

Skrzatki U-11 rocznik 2007 i młodsze turniej w Aleksandrowie Łódzkim

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK I Suwary Pabianice 78:61 (19:11, 13:24, 24:8, 22:18) statystyki, tabela, terminarz.

Już dziś gorąco zapraszamy na wspaniały turniej drużyn jak dotąd niepokonanych w sezonie 2017/2018, który odbędzie się 28 kwietnia (sobota), oto dokładny terminarz;

1. godz.10.00 MUKS Bełchatów - UKS Basket
  2. godz.11.30 Alles Basket Głowno - MUKS Bełchatów
  3. godz.13.00 UKS Basket - Alles Basket Głowno
Serdecznie zapraszamy! Obecność obowiązkowa :)