• Najmłodsze Basketki bawią się na turniejach :)

Najmłodsze Basketki bawią się na turniejach :)

14 grudnia 201712-

W minione dwa tygodnie nasze Skrzatki (2-3 Grudnia 2017) i Żaczki (8-10 grudnia 2017) wzięły udział w dwóch Turniejach. Cel był jasny: Ostrów Wielkopolski - początkująca grupa - zebranie cennego doświadczenia, Sieradz - grupa złotek wsparta kilkoma "świeżakami" powalczyć w pierwszym z Turniejów przed sezonem. Cel został osiągnięty, integracja przebiegła zgodnie z planem, a wynik sportowy pozwala patrzeć na przyszłość z optymizmem.

W Ostrowie Wielkopolskim zajęliśmy IV miejsce z jednym zwycięstwem, nieznacznie przegrywając z silnymi drużynami z Sosnowca i Koszalina. Jedynie drużyna gospodarzy była dla nas bezlitosna i dostaliśmy naukę w postaci - 18 punktów.

W Ostrowie Wielkopolskim drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Błaszczyk, Marta Menkarska, Wiktoria Zimoń, Zosia Śmigiel, Maja Pawłowska, Wiktoria Macudzińska, Antosia Kowalska, Maja Sławińska, Amelia Kupczyk, Wiola Kopińska i Lena Weiner (kapitan). Trenerzy I - Jakub Głuszek, II - Kacper Nowowiejski.

W Sieradzu zaczęliśmy w piątek od zwycięstwa nad Widzewem czteroma punktami, gdzie ostatnie minuty grały nasze "świeżaki". W sobotę rankiem zagraliśmy z Alles Głowno, gdzie mecz skończył się dziesięciopunktową zaliczką. W sobotnie popołudnie zagraliśmy mecz Turnieju o pierwsze miejsce. Osłabieni brakiem podstawowej zawodniczki Julii Kwiatkowskiej, w nie najsilniejszym składzie graliśmy jak równy z równym, ulegając nieznacznie jednym punktem PTK Pabianice, które ostatecznie wygrało kategorię Żaczek. W niedzielę wygraliśmy ponad 20 punktami z drużynami z Sieradza i Ostrowa Wielkopolskiego. Warto nadmienić, że tego dnia wiele bardzo cennych minut zagrały nasze "Świeżaki": Natalia Błaszczyk, Zuzia Jagielska i Amelia Kupczyk. to jest dobre przetarcie i wprowadzenie w świat koszykówki przed zbliżającym się po feriach sezonem 2018 w kategorii Żaczek.

W Sieradzu drużynę reprezentowali:
Natalia Błaszczyk,Wiktoria Białecka, Oliwia Radziszewska (najlepsza zawodniczka drużyny), Martyna Grzelak, Józefina Grzanek, Zuzia Jagielska, Wiktoria Mikuła (kapitan), Tatiana Redłowska, Zosia Śmigiel, Amelia Kupczyk, Lena Weiner. Trenerzy I - Jakub Głuszek, II - Kacper Nowowiejski.

W najbliższą niedzielę "Świeżaki" pojadą na silny jak co roku Turniej w Bełchatowie, a kilka ze Złotek pojedzie z młodziczkami trenerki Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej do Ujazdu na ostatni mecz ligowy w starym roku 2017.

Podziękowania dla wszystkich najmłodszych Basketek oraz sztabu trenerskiego! Dziękujemy Firmie "Złotnicki" za wspieranie naszych najmłodszych koszykarek :) Pozdrawiamy!

Nadmienimy, że wszystkie Basketki uczestniczą w kolejnej edycji SMOK Aleksandrów Łódzki!

GO BASKET GO! .