"Małolaty" dzielnie powalczyły :)

13 listopada 201712-

W niedzielne popołudnie podopieczne roczników 2001/2002/2003 trenerów Adama Rajkowskiego, Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka zmierzyły się z łódzkim koleżankami z dzielnicy Widzew... pretendentkami do awansu do fazy ogólnopolskiej.

Uzupełnieniem tygodnia ciężkich zajęć motorycznych i koszykarskich (drużynowych i indywidualnych) jest zawsze rywalizacja na parkiecie, niestety termin niedzielnego spotkania pokrywał się z przełożonym meczem drugoligowym, w którym nie mogły wystąpić starsze SMS-ianki rocznika 2001, więc zmotywowane przystąpiły do walki z drużyną Widzewa Łódź!

Agresywna obrona SMS-ianek od pierwszych minut spotkania sprawiała duży problem rozgrywającym łódzkiej drużyny, przez pierwsze dwie kwarty press pozwolił na wyrównaną rywalizację drużyn juniorek młodszych. Oczywiście podopieczne trenerów Łukasza Czuku i Piotra Niewiadomskiego miały świadomość gry z młodszą drużyną i pozwalały sobie na dużą rotację składu, ale cieszy postawa Basketek, które ambitnie walczyły jak równy z równym kończąc pierwszą połowę wynikiem 41:51 :)

Po dłuższej przerwie silniejsze fizycznie widzewianki pieczętują zwycięstwo wysoko wygrywając trzecią i czwartą odsłonę, gratulujemy łodziankom.

Team SMS II dziś dzielną postawą i zaangażowanie na parkiecie zasłużył na pochwałę, cieszy walka w ataku, aż dziewięć SMS-ianek punktujących i w obronie z pierwszych dwóch kwart, dziś trener Adam daje szansę wszystkim SMS-iankom na pokazanie się na parkiecie, bardzo cieszymy się z formy zwyżkowej podstawowych aleksandrowskich koszykarek - Natalki Głaz (16 pkt.) rocznik 2001, Marceli Namiecińskiej (14 pkt.) rocznik 2002, Zosi Łapińskiej (10 pkt.) rocznik 2001, Kasi Szpery (8 pkt.) rocznik 2001, Natalki Kokosińskiej (7 pkt.) rocznik 2002 oraz postawy pozostałych Basketek! Dziękujemy :)

Juniorki młodsze U-18 czwarta kolejka

UKS Basket SMS II Aleksandrów Łódzki - Widzew Łódź 67:113 (17:26, 24:25, 16:31, 10:31) statystykitabela

Za tydzień młodsze juniorki pojadą do Łodzi, by w sali przy ul. Milionowej 12 zmierzyć się z drużyną AKS SMS Łódź. Startujemy o godz.14.00. Trzymamy mocno kciuki!