• Kadetki na remis!

Kadetki na remis!

21 lutego 201712-

Raport weekendowy rozpoczynamy od pierwszej drużyny kadetek U-16, a więc gimnazjalistek klasy sportowej III F o profilu koszykarskim Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim, która prowadzona przez trenera Piotra Rozwadowskiego niespodziewanie uległ koleżankom z Ujazdu! Basketki mimo osłabienia brakiem Basketek z Białegostoku, Łap, Kozienic oraz kontuzjowanej Zosi Serafin od pierwszych minut narzuciły swój rytm gry, ale niestety po chwili agresywna obrona aleksandrowskich koszykarek została oceniana jako przewinienia, uwaga 19 fauli w pierwszej połowie i 11 w drugiej połowie, dużo...

Pierwsza kwarta kończy się 12 punktową przewagą, ale ambitne podopieczne trenerów Marcina Kocięby i Michała Chudzickiego odrabiają dwa oczka w drugiej części spotkania. Ostatecznie drużyny schodzą na długą przerwę przy wyniku 38:48!

Po przerwie do głosu dochodzą gospodynie, które bezlitośnie wykorzystują zejścia za pięć przewinień Klaudii Kozłowskiej, Bogumiły Ołubek i Martyny Olczyk. Trzecia odsłona kończy się wynikiem 60:62 i jak to w przypadku Różowych Panter w ostatniej karcie emocje gwarantowane! Początek ostatniej odsłony dla ujazdowianek, które w 33 minucie wychodzą na prowadzenie 63:62, ale w kolejnych czterech minutach, to Basketki grają odpowiedzialnie i odnotowują run 8:5! Dorzucamy 2 oczka z osobistych i na 90 sekund przed końcem spotkania prowadzimy 68:72! Jednak, to gospodynie kończą spotkanie popisem umiejętności rzutowych, uwaga 12 pkt. w 90 półtorej minuty, robi wrażenie! Różowe Pantery niestety kończą spotkanie bez wygranej, która zakończyłaby walkę o wicemistrzostwo, cóż gramy dalej! Gratulacje dla nieobliczalnej drużyny z Ujazdu, która ambitniej walcząc z faworytami zamieszała w tabeli!

Przed aleksandrowskimi koszykarkami trzy spotkania, gdzie dwukrotnie zmierzą się z pabianiczankami i na własnym boisku powalczą z łks-iankami! Uwaga kibice z trzech muszą wygrać dwa, by myśleć o zdobyciu wicemistrzostwa województwa łódzkiego! Never give up!

Wszystkich kibiców zapraszamy do hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie miejmy nadzieję poznamy charakter i pazurki Różowych Panter!

Trzymamy kciuki! Walczymy!

U-16 runda finałowa grupa C

UKS Orlik Ujazd - UKS Basket I Aleksandrów Łódzki 80:75 (15:27, 23:21, 22:14, 20:13) statystyki, tabela.

Podopieczne trenerki Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej i trenera Adama Rajkowskiego zmierzyły się z zaprzyjaźnioną ekipą z Sieradza, ale to nie był mecz przyjaźni, walka trwała od pierwszych minut i po pierwszej połowie Basketki wiedziały, że tylko ambitną postawą w drugiej połowie, są w stanie przechylić szalę zwycięstwa i odrobić 9 oczek straty! I połowa zakończy się wynikiem 25:34!
Niesamowicie zmotywowane aleksandrowianki rocznika 2002 i 2003 posłuchały trenera Adama i odnotowują run 13:4! Można... można, tylko trzeba wierzyć w swoje umiejętności i walczyć! Kwarta kończy się przy wyniku 48:44, czyli III część spotkania, to wygrana 23:10! Woow jest moc! Ostatnie dziesięć minut, to ponownie zacięta rywalizacja, ale sieradzanki, nie były w stanie odrobić straty i ostatecznie zwycięskie schodziły z parkiety Basketki! Brawo!
Dziękujemy drużynie trenera Grzegorza Andryszczaka za bardzo ambitną grę!
Za tydzień młodsze kadetki odpoczywają, więc mogą się skupić na ciężkim treningu!

U-16 o miejsca 7-12 grupa D

UKS Basket II Aleksandrów Łódzki - LUKS Trójka Sieradz 64:61 (14:15, 11:19, 23:10, 16:17) statystyki, tabela.