• Jesteśmy drugą potęgą w szkoleniu młodzieży w Polsce! <3

Jesteśmy drugą potęgą w szkoleniu młodzieży w Polsce! <3

29 sierpnia 202212-

"Kiedy ciężko pracujesz na sukces uświadamiasz sobie, że wszystkie wyrzeczenia idące za tym, są niczym, gdy możesz już cieszyć się sukcesem!" - Julius Erving "Dr.J"

Kochana Rodzinko UKS-u przyjmując początek, założenia naszego Klubu UKS Basket Aleksandrów Łódzki na datę 1 sierpnia 2004 roku, poprzez systematyczną, ciężką pracę z dziećmi rocznika 1993/94 w Szkole Podstawowej nr 1, wówczas Miejskiego Zespołu Szkół przy ul. Waryńskiego 22/26, z każdym rokiem dokładaliśmy rozwój sportowy z rozbudową infrastruktury. Małymi kroczkami przebijaliśmy się w koszykówce żeńskiej na poziomie wojewódzkim, by po chwili móc uczestniczyć w rozgrywkach centralnych!

Dziś staliśmy się marką, która przyciąga uzdolnioną młodzież z całej Polski, a stworzone warunki rozwoju dla dzieci poprzez wdrożone Programy SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki) oraz KOSSM (Koszykarskie Ośrodki Sportowego Szkolenia  Młodzieży) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II przy współpracy z Ministerstwem Sportu, Władzami Polskiego Związku Koszykówki, Powiatu Zgierskiego i naszego ukochanego Miasta Sportu dają szansę na dalszy rozwój talentów sportowych przy udziale Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim stają się wzorem dla innych!

W dniu wczorajszym 28.08.2022 r. otrzymaliśmy ranking punktacji klubowej z ujętymi najstarszymi grupami młodzieżowymi wszystkich ośrodków szkoleniowych w Polsce i ... powtarzamy sukces z poprzedniego sezonu 2020/2021! <3

Jesteśmy drugą potęgą w Polsce! <3 Brawo WY <3

Korzystając z okazji serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim Państwu zaangażowanym w rozwój koszykarski dzieci i młodzieży Miasta Sportu! <3 Rodzicom, Rodzinom, Basketkom, SMS-iankom... całej Rodzinie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki dziękujemy z całego serducha, że jesteście z nami! <3

Obiecujemy, że postaramy się w nowym sezonie 2022/2023 wytrzymać tempo i utrzymać pozycję, a znając "aleksandrowski charakter" Dream Team-ów U-11, U-12, U-13, U-15, U-17 oraz U-19 na pewno powalczymy o najwyższe miejsca, tego możecie być pewni!