• Jedziemy na Wielkie Finały Mistrzostw Polski U-18, U-16! <3
image

Jedziemy na Wielkie Finały Mistrzostw Polski U-18, U-16! <3

06 sierpnia 202012-

Jak w życiu, rytm sportowy również wyznacza nam "czas pandemii" i dostosowanie się do nowych "reguł gry"...

Zawirowania spowodowane trzymiesięczną przerwą, przypomnijmy świat zatrzymał się 9 marca 2020 r., i ponowne wznowienie treningów odliczamy od daty 11 maja, kiedy po raz pierwszy weszliśmy na Orlik przy SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 z grupą KOSSM Aleksandrów Łódzki...

Od tego czasu czekaliśmy na dalsze decyzje PZKosz, by ostatecznie dowiedzieć się, że sezon 2019/2020 zostanie dokończony w kategoriach juniorek młodszych U-18 oraz kadetek U-16! Wrześniowe dwa Finały, bez fazy ćwierćfinałowej i półfinałowej!

Nie mieliśmy wyjścia przyspieszyliśmy przygotowania i dzięki zaangażowaniu Władz Miasta Sportu, Dyrekcji SP 1 oraz SMS-LO już z pierwszym dniem czerwca rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkich Finałów MP... tak, tak, wskoczyliśmy w trzeci miesiąc przygotowań, siła! 

Obozy, zgrupowania, po prostu ciężka praca zakończy się 30 sierpnia dla Dream Team-u U-18, a 13 września dla młodszego Dream Team-u U-16, w przeddzień wyjazdów do Gdańska i Żyrardowa!

Dziś 6 sierpnia o godzinie 14.00 poznaliśmy nasze przeciwniczki w Wielkich Finałach, które zostaną rozegrane w wyjątkowej formie...

12 drużyn best&best podzielone zostało na cztery grupy, gdzie nastąpi pierwszy etap "każdy z każdym". Zespoły, które zajmą w grupach dwa pierwsze miejsca awansują do ćwierćfinałów i rozgrywają mecze: 1. A1-B2, 2. A2-B1, 3. C1-D2, 4. C2-D1. Zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych grają w półfinałach mecze 1 – 2 i 3 – 4. Zwycięzcy tych meczów grają o 1., a pokonani o 3. miejsce w Mistrzostwach. Podobnie grają pokonani w ćwierćfinałach o miejsca 5 – 8. Zespoły z 3. miejsc w grupach grają o miejsca: A3 – B3 i C3 – D3, a następnie zwycięzcy o 9., a pokonani o 11. miejsce.

Dream Team U-18 prowadzony przez sztab trenerski - I trener Piotr Rozwadowski, II trener Dariusz Raczyński, trenerzy przygotowania motorycznego Tomasz Grzeszczakowski i Michał Sagan, sztab medyczny dr Piotr Wolf, fizjoterapeuci Sonia Bałwas i Mateusz Bukacki wyruszą 31 sierpnia do Miasta Gdańska, by z dniem 1 września rozpocząć bój z drużynami z miast - gospodarza z Gdańska, Sokołowa Podlaskiego, Poznania (dwie ekipy), Gorzowa Wielkopolskiego, Rudy Śląskiej, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Gdyni i Bydgoszczy! 

Faza grupowa przedstawia się następująco;

I grupa UKS Basket Aleksandrów Łódzki, MLKS-MOS Rzeszów, GTK Arka Gdynia

II grupa MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski., MUKS Poznań 

III grupa Energa MG13 Politechnika Gdańska, KS Pogoń Ruda Śląska, SKS 12 Warszawa

IV grupa Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, TS Wisła CanPack Kraków, Basket 25 Bydgoszcz

Dwie pierwsze zagają fazę grupową w Gdyni, a dwie kolejne zagają w hali główniej Turnieju Finałowego w Gdańsku. 


Dream Team U-16 na czele z kadrą - I trener Adam Rajkowski, II trener Elena Redłowska-Agafonnikova, trenerzy przygotowania motorycznego Tomasz Grzeszczakowski i Michał Sagan, sztab medyczny dr Piotr Wolf, fizjoterapeuci Sonia Bałwas i Mateusz Bukacki do Miasta Żyrardowa wyjadą 14 września, a zagrają z drużynami z miast - gospodarza Żyrardowa, Warszawy, Poznania, Kartuz, Wrocławia, Katowic, Bochni, Lublina, Piły, Gdańska oraz Łodzi.

Faza grupowa przedstawia się następująco;

I grupa Bat Kaszuby Kartuzy, KU AZS UMSC Lublin, Warszawa II 

II grupa UKS Basket Aleksandrów Łódzki, TK MOSiR Bochnia, Loms Enea Basket Piła

III grupa MUKS Poznań, MKS MOS Procom System Wrocław, Widzew Łódź 

IV grupa Warszawa I, MKS MOS Katowice, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

Niestety już dziś wiemy, że w młodszej aleksandrowskiej drużynie nie zagrają dwie kontuzjowane Basketki z pierwszej piątki :( Weronika Brzycka "Bzyku" i Justyna Adamczuk "Justa", reprezentantkom Polski U-15 życzymy powrotu do zdrówka <3 Siła w WAS! 

Korzystając z okazji pierwszego newsa wakacyjnego pragniemy serdecznie podziękować "Papito" za wielki wkład w usprawnianie naszych aleksandrowskich koszykarek, będzie Ciebie brakowało, ale nie zapomnimy o Tobie :) "Paweł Karasiak Fizjoterpeuta" zmienia tylko dyscyplinę... i znowu wygrywa piłka nożna :) Papito trzymaj się i dla Ciebie i Twojej wspaniałej Rodzinki wszystkiego NAJ...

A już dziś witamy serdecznie w Rodzinie UKS-u Basket z Miasta Sportu - dr Piotra Wolfa i fizjoterapeutę Mateusza Bukackiego, oj coś czujemy, że będzie się działo! :)    

Trzymamy mocno kciuki za aleksandrowianki, uczennice SMS-LO Aleksandrów Łódzki i Łomianek! 

GO BASKET GO!